Hektikus győri siker az előrehozott BL-döntőn

Remek, fordulatokban gazdag mérkőzést hozott a két Final4-szintű csapat összecsapása.

A Midtjylland elleni fölényes hazai győzelem utáni két kőkemény idegenbeli mérkőzése közül az elsőt a Rosztov-Don otthonában játszotta a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata a Bajnokok Ligájában. Az oroszok a nyáron olyan játékosokkal erősödtek, mint a Bukaresttel BL-t nyerő Ana Paula Rodrigues, a Vardarral szintén a legutóbbi négyes döntőben szereplő Siraba Dembelé és Olga Chernoivanenko, a nyári riói olimpia legértékesebb játékosának megválasztott Anna Vyakhirjeva, vagy a spanyol válogatott Alexandrina Barbosa.

Habár a Rosztov szerezte az első gólt, a huszadik percig a Győr állt jobban, Bognár-Bódi Bernadett a jobbszélről fontos gólokat szerzett. Az első félidő végére azonban fordult a kocka, a volt győri kapus, Katrine Lunde elkezdett parádésan védeni, melynek köszönhetően 14-12-es hazai vezetéssel vonulhattak pihenőre a felek.

A második játékrész Eduarda Amorim parádéjával kezdődött, a brazil balátlövő góljaival kapaszkodott a Győr, és tizenkét perccel a vége előtt pont a brazil átlövésével beérte ellenfelét az ETO. Ekkor Jan Leslie időt kért, mely megtette hatását a hazai oldalon: a törékeny külsejű, ám annál jobb képességekkel rendelkező Ekaterina Ilina vezérletével három gólos előnyre tett szert a Rosztov.

A hajrára nem adta fel a Győr, és Ambros Martin visszahozta Kari Grimsböt a kapuba, a norvég hálóőr hatalmas bravúrokkal segítette a fehér mezesek feltámadását. Az utolsó fordulatot a Győr produkálta, az utolsó nyolc percet 6-2-re nyerte a magyar csapat, a győztes gólt Korsós Dorina szerezte a szélről befutva megszerezve a két pontot 28-27-re diadalmaskodó együttesének.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, 2. forduló
„C” csoport
Rosztov-Don – Győri Audi ETO KC 27-28 (14-12)
Palace of Sports-Don, 3000 néző
Gólszerzők: Vyakhirjeva 8, Managarova 6, Ilina 4, Barbosa 3, Bobrovnikova, Dembelé, Rodrigues 2-2, ill. N. Mörk 8, Amorim 7, Bognár-Bódi 4, Görbicz, Groot, Korsós, Löke 2-2, Hársfalvi 1

A kép forrása: Győri Audi ETO, Facebook