Közel volt a bravúrhoz, de nem jött össze a Ferencvárosnak

Negyedórával a vége előtt még az egyenlítésre is volt esélye a zöld-fehéreknek.

A női kézilabda Bajnokok Ligája nyitányán a jelentősen megerősödő Ferencváros a Rosztov Don együttesét fogadta.

A találkozó Kuznyetsova góljával indult, miután Kovacsics eladta a labdát. Öt perc után Klujber cundergólja után 3-3 volt az állás.

Tíz perc után eggyel vezetett az orosz csapat Borschenko találatával 5-4-re.

Két perccel később Klujber két góljával már 6-5-re a zöld fehérek vezettek.

Negyedóra elteltével egy 4-0-s roham után időt kért Elek Gábor. (6-9)

Az időkérés megtette a hatását, a két Anett, Kovács és Kisfaludy góljaival egyre jött fel a Fradi. (8-9)

A 20. percben Vhajirjeva két góljával, már három volt a különbség. (9-12)

A 25. percben Schatzl Nadine góljára válaszolt Sen így 14-11 volt az állás az orosz csapatnak.

Egy perccel a félidő vége előtt időt kért a Rosztov.

A szünetre Elek Gábor csapata négyóloos hátránnyal vonult.

A második félidő egy Vhahirjeva góllal indult, aki a visszafutásból adódó szabálytalanságért egyből két percet kapott, majd egy szabálytalan csere miatt kettős emberelőnybe került a Ferencváros. Előbb Kovacsics, majd Malestein góljaival háromra jöttek fel a zöld fehérek (14-17).

Öt perc után Vhajirjeva és Kovacsics gólváltása után 18-15 volt az állás.

A tizedik percben a Ferencváros a -1-ért támadhatott, de nem sikerült feljönni 20-18-nál.

A 43. percben újabb lehetőség volt a -1-hez, miután Márton Gréta harcolt ki büntetőt, amit Klujber Katrin értékesített. (20-21)

Negyedóra elteltével az egyenlítésért támadhatott Elek Gábor csapata, de Háfra támadóhibája miatt nem sikerült. A túloldalon Zaadi megszerezte második gólját, így döntetlen helyett kettővel mehetett a Rosztov. (20-22)

Tíz perccel a mérkőzés vége előtt a Rosztov a négyért támadhatott, egy kijátszott akció után Kozhokar szerzett gólt. (20-24) Elek Gábor időt kért.

Öt perccel a vége előtt kettőre jött fel a Ferencváros, Emily Bölk első góljával. (22-24).

A Ferencváros próbálkozott, de nem jött össze a bravúr, így vereséggel kezdte a Bajnokok Ligáját.

A végeredmény Ferencváros-Rosztov Don 25-26.

A mérkőzés utáni sajtótájékoztató:

Borítókép: Sport365.hu/ Párt András

Sport365.hu - Négygólos hátrányban a Ferencváros

A találkozó Kuznyetsova góljával indult, miután Kovacsics eladta a labdát. Öt perc után Klujber cundergólja után 3-3 volt az állás. Tíz perc után eggyel vezetett az orosz csapat Borschenko találatával 5-4-re. Két perccel később Klujber két góljával már 6-5-re a zöld fehérek vezettek. Negyedóra elteltével egy 4-0-s roham után időt kért Elek Gábor.