Fordított és nyert a Győr a Bajnokok Ligájában

Óriási második félidőt produkáltak a győri lányok.

A címvédő Győri Audi ETO KC házigazdaként 38-31-re legyőzte a román Ramnicu Valcea csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában, szombaton.

A győriek a BL-ben rekordot jelentő 42 mérkőzésből álló veretlenségi sorozattal büszkélkedhetnek, ami 2018 januárja óta tart.

Eredmény, csoportkör, 5. forduló, B csoport: Győri Audi ETO KC-SCM Ramnicu Valcea (román) 38-31 (15-17)

A hazaiak keretéből ezúttal Puhalák Szidónia és Laura Glauser hiányzott.

A vendégek kezdtek jobban, a győriektől csak egyenlítésre futotta, de a 19. percben már négy találattal vezetett a pontosabban támadó, hatékonyabban védekező, és mezőnyben kevesebbet hibázó Valcea, ezért Danyi Gábor időt kért.

Ezután Silje Solberg védéseire alapozva Estelle Nze Minko irányításával felzárkózott az ETO, ám korábbi játékosai, az egyaránt BL-győztes Mireya González Álvarez és Asma Elghaoui góljaival a szünetig két találatot megtartott az előnyéből a román együttes.

A 34. percben vezetett először a Győr, amely rendkívül lendületesen kezdte a második félidőt, hat és fél perc alatt nyolcszor volt eredményes. Hármasával-négyesével szerezték góljaikat a házigazdák, ennek köszönhetően az 51. percben már tíz volt a különbség.

A hajrában a vendégek némileg csökkentették hátrányukat, ám a győriek ellentétes félidők után így is fölényes győzelmet arattak.

A két csapat 17. alkalommal játszott egymással, hat román siker és egy döntetlen mellett ez volt a tizedik győri győzelem.

A mezőny legeredményesebb játékosa Nze Minko volt tíz góllal, Lukács Viktória, illetve a túloldalon Mireya González nyolcszor talált be.

Az egy győzelemmel és egy vereséggel rendelkező Ferencváros vasárnap a román CSM Bucuresti vendége lesz, a három sikerrel és két döntetlennel álló Győr pedig egy hét múlva a montenegrói Buducnost Podgorica otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.

Borítókép: facebook/Győri Audi ETO KC