Férfi kézilabda BL - Először történt ilyen a Szegeddel

Mutatjuk a csoport állását is.

A MOL-Pick Szeged házigazdaként vasárnap 33-33-as döntetlent játszott a dán Skjern HB csapatával a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének nyolcadik fordulójában. A szegediek egy héttel ezelőtt 29-26-ra nyertek a dán bajnokcsapat otthonában.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 8. forduló, B csoport:
MOL-Pick Szeged - Skjern HB (dán) 33-33 (14-15)
a Szeged gólszerzői: Sigurmannsson 7, Bánhidi, Källman 5-5, Bodó, Sostaric 4-4, Maqeuda, Balogh Zs., Bombac 2-2, Canellas, Gaber 1-1

A hazaiak keretéből ezúttal a cseh jobbátlövő, Stanislav Kasparek maradt ki taktikai okok miatt.

Remek kezdés (4-1) után pontatlanná vált a szegediek támadó játéka, a dánok fordítani tudtak (6-7), Juan Carlos Pastor vezetőedző pedig időt kért. Csapata előbb visszavette a vezetést, de később a védekezése és a kapusteljesítménye is visszaesett, így Kasper Söndergaard vezérletével a Skerjn két góllal ellépett (11-13).

A szünetben a dánok ugyanúgy 15-14-re vezettek, mint az egy héttel ezelőtti meccsen.

A vendégek rendszerint levitték a kapusukat támadásban, ezzel létszámfölényes helyzetet teremtettek, aminek nem találta ellenszerét a Szeged. A második félidő elején a Skjern egy 6-1-es sorozattal elhúzott (16-21). A magyar együttes Bodó Richárd és Bánhidi Bence jóvoltából elkezdte a felzárkózást, miközben a dánok a harmadik kiállítása miatt elveszítették egyik kulcsemberüket, Benjamin Jakobsent.

A vendégek a lehető legjobban taktikáztak az idővel, hosszú támadásokat vezettek, amelyeket rendre góllal fejeztek be. Az utolsó tíz perc kezdetén a Marin Sego helyére visszacserélt kapus, Mirko Alilovic több fontos védést is bemutatott, ekkor viszont támadásban nem voltak pontosak csapattársai (27-29).

Az 55. percben Joan Canellas találatával - 15-15 után ismét - egyenlő volt az állás (29-29), majd 10-9-et követően megint vezetett a Szeged.

A Skjern 12 másodperccel a meccs vége előtt egyenlített, Pastor mester azonnal időt kért, majd Jorge Maqueda a dudaszó pillanatában betalált, de a gólt nem adták meg, így a szegediek először játszottak döntetlent a mostani idényben.

A vendégek legeredményesebb játékosa Söndergaard volt kilenc góllal.

A négy-négy győzelemmel és vereséggel rendelkező Veszprém szerdán a német Rhein-Neckar Löwen otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében, a hat sikerrel, egy döntetlennel és egy vereséggel álló Szeged pedig szombaton az egész BL-ben egyedüliként százszázalékos Paris Saint-Germaint fogadja.

A csoport állása: 1. Paris Saint-Germain (francia) 16 pont, 2. MOL-Pick Szeged 13, 3. HBC Nantes (francia) 7, 4. Flensburg-Handewitt (német) 6 (216-217), 5. Skjern HB 6 (227-239), 6. RK Celje PL (szlovén) 6 (206-224), 7. Motor Zaporizzsja (ukrán) 5 (237-248), 8. PPD Zagreb (horvát) 5 (198-226)