Északi sokk! Komoly vereséget szenvedett a Fradi a BL nyitányon

A 16. percben még 9-8-ra vezetett a Ferencváros, aztán megindult a norvég henger

A Ferencváros női kézilabda csapata a női kézilabda Bajnokok Ligájának nyitányán súlyos vereséget szenvedett a tavaly Final Fourban szereplő Vipers Kristiansand együttesétől. Pedig nem így indult a mérkőzés, sokáig jól tartotta magát a Ferencváros, a 16. percben már 9-8-ra vezetett, ekkor azonban valami megtört. Egy 5-0-s széria meghatározta az első félidőt, és végül 16-11-es norvég vezetéssel fordultak a csapatok.
A második játékrészben hamar 18-12 lett "oda", s bár ötgólnyira még feljött az FTC, közelebb már nem tudott kerülni. Mi több, a norvégok a félidő derekán már kilenc góllal is vezettek (28-19), a vége pedig 31-22-es hazai siker lett.
A Ferencváros legjobbja, Háfra tíz góllal zárt.
A címvédő Győri Audi ETO KC vasárnap a svéd IK Sävehof csapatát fogadja, a Ferencváros pedig jövő vasárnap a francia Metz HB együttesét fogadja Érden.

A következő fordulóban francia  Metz együttesével találkozik a zöld fehér alakulat.

Fotó: Fradi.hu