EHF-kupa: nagyot lépett a továbbjutás felé a Tatabánya

A Tatabánya csapata 29-26-ra győzött a dán KIF Kolding otthonában a férfi kézilabda EHF Kupa csoportkörének negyedik fordulójában, szombaton Horsensben.

KIF Kolding (dán)-Grundfos Tatabánya KC 26-29 (16-14)

A Tatabánya csapatkapitánya, a válogatott jobbszélső Harsányi Gergely térdsérülés miatt ezúttal sem léphetett pályára.

Montenegrói légiósa, Milos Bozovic vezérletével eleinte jól tartotta magát a vendégcsapat, de az első félidő közepén a Kolding már négy góllal vezetett. A hajrában felzárkózott a Tatabánya, de egyenlítenie ekkor még nem sikerült, mert kettős emberhátrányba került (16-14).

A magyar együttes a második felvonásban jól teljesített, az 52. percben átvette a vezetést (22-23), majd remek hajrával három góllal nyert, így nagy lépést tett a negyeddöntőbe jutás felé.

A Tatabánya március 25-én az izraeli bajnok Makkabi Tel-Aviv otthonában folytatja kupaszereplését.

Kézi BL: nagy meccset játszott a Veszprém " KÉZILABDA › Európai kézilabda