Döntetlen a Veszprém-Magdeburg rangadón

A két csapat nyolcadik egymás elleni tétmérkőzésén négy veszprémi siker és három Magdeburg-győzelem után először született döntetlen.

A Telekom Veszprém házigazdaként 35-35-ös döntetlent játszott a német SC Magdeburggal a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában, csütörtökön.

Eredmény, csoportkör, 5. forduló, A csoport: Telekom Veszprém-SC Magdeburg (német) 35-35 (16-16)

Idén áprilisban volt a huszadik évfordulója a Veszprém első BL-döntőjének, amelyben éppen a Magdeburg volt az ellenfele. Az első mérkőzésen a bakonyiak házigazdaként 23-21-re győztek, ám a visszavágót idegenben 30-25-re elveszítették, így a németek nyerték a trófeát. Az akkori játékosok közül Bennet Wiegert jelenleg a Magdeburg vezetőedzőjeként, Sterbik Árpád pedig a Magyar Kupa-címvédő Veszprém kapusedzőjeként dolgozik. A hazaiak keretéből Kentin Mahé, a vendégektől pedig Matthias Musche és Moritz Preuss hiányzott. A Magdeburgnak ez volt az első mérkőzése friss klubvilágbajnokként, ugyanis a Szaúd-Arábiában rendezett Super Globe vasárnapi döntőjében hosszabbítás után 41-39-re legyőzte a BL-címvédő Barcelonát. Eleinte többet hibázott támadásban a házigazda, ezért csak a 12. percben vezetett először, és bár egy 4-0-s sorozattal ellépett, nem volt tökéletes a visszarendeződése, amit ellenfele szintén kihasznált. Egy percig kettős emberelőnyben játszhatott a német bajnokcsapat, amely újra hatékonyabban támadott és egy 8-2-es szériával megint előnybe került (12-15). A 23. percben Momir Ilic hazai vezetőedző időt kért, mert a vendégek remekül védekeztek, kapujukban Nikola Portner bravúrosan tejesített, és a megszerzett labdát társai villámgyorsan gólra váltották.

Az újabb fordulatot a hazai kapuscsere hozta meg, Vladimir Cupara bravúrjára alapozva ugyanis egyenlítettek a bakonyiak, a szünetben 16-16 volt az állás. A második félidő elején mindkét részről óriási rohanássá fajult a játék, ebben pedig a Magdeburg bizonyult jobbnak, mert Portner továbbra is halmozta a bravúrokat. Éppen ezért a folytatásban Veszprém visszavett a tempóból, lassította a játékot, és egy 5-1-es sorozattal megint sikerült ellépnie. A rendkívül szívósan küzdő ellenfél ismét egyenlített, ráadásul az utolsó két percet a hazaiak emberhátrányban, sőt, az utolsó 44 másodpercet kettős emberhátrányban töltötték. Bár 35-35-nél a Veszprémé volt az utolsó támadás, újabb gólt nem tudott szerezni. Rasmus Lauge Schmidt nyolc, Omar Jahja hat, Andreas Nilsson öt gólt lőtt, Rodrigo Corrales öt, Vladimir Cupara négy védéssel zárt. A vendégeknél Ómar Ingi Magnusson nyolc, Gisli Thorgeir Kristjansson és Lukas Mertens hét-hét alkalommal talált be, Nikola Portner 17 lövést hárított.

A két csapat nyolcadik egymás elleni tétmérkőzésén négy veszprémi siker és három Magdeburg-győzelem után először született döntetlen, amely a magyar együttes idei első pontvesztése volt. Jövő csütörtökön mindkét magyar BL-csapat Lengyelországban szerepel: a négy győzelemmel és egy döntetlennel álló Veszprém az Orlen Wisla Plock, az egy sikerrel és négy vereséggel rendelkező Pick Szeged pedig a júniusban BL-ezüstérmes Lomza Vive Kielce vendége lesz.