A Veszprém hat vereség után legyőzte a PSG-t

Szoros küzdelemben nyertek a hazaiak.

A Telekom Veszprém házigazdaként 34-31-re legyőzte a Paris Saint-Germain csapatát csütörtökön a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában.

Eredmény, csoportkör, 1. forduló, B csoport:
Telekom Veszprém - Paris Saint-Germain (francia) 34-31 (13-17)

A hazaiak keretéből csak a dán Rasmus Lauge Schmidt hiányzott, a vendégek pedig teljes kerettel érkeztek Veszprémbe. Az első hat percben felváltva estek a gólok, a magyar csapat harmadik találatát a válogatott Ligetvári Patrik szerezte, aki három és fél év után volt ismét eredményes a BL-ben veszprémi színekben. A házigazdák egy 3-0-s sorozat után a kilencedik percben vezettek először, és bár a beálló körüli védekezésük nem volt hatékony, minden más játékelemben remekül teljesítettek. A hazaiak egyiptomi jobbátlövője, Omar Jahja góljait a vendégek a Karabatic fivérek találataival ellensúlyozták, majd a meccs harmadánál, 12-11-es állásnál a cserék következtében megtorpant a Veszprém. A PSG tíz perc alatt egy 5-0-s sorozattal ellépett, és a szünetben már 17-13-as előnyben volt.

A második félidő első hét percében szinte végig emberelőnyben kézilabdázott a Magyar Kupa címvédője, amely felzárkózott egy gólra, ám az egyenlítésre a vendégek kiváló védekezése miatt ekkor még nem volt esélye. Az utolsó negyedóra kezdetén egy hármas gólsorozattal ismét felzárkóztak a házigazdák, a helyszínen lévő 4600 néző fantasztikus hangulatot teremtett, ennek köszönhetően a csapat - amely ekkor támadásban és védekezésben is remekelt - egy újabb 4-0-s szériával a meccs során először vezetett két találattal (28-26). Az 57. perc kezdetén már három volt a különbség, ám a PSG egy percben belül két gólt ledolgozott a hátrányából, így teljesen nyílt volt az utolsó három perc, majd Omar Jahja újabb találatával eldőlt a meccs hazaiak javára.

A mezőny legeredményesebb játékosa Jahja volt tíz góllal, a veszprémi Manuel Strlek nyolc góllal zárt. A vendégeknél Mikkel Hansen hét, Luka Karabatic pedig öt találattal zárt. A házigazdák kapusai közül Rodrigo Corrales tíz, a hajrára beállt Vladimir Cupara két védéssel járult hozzá a sikerhez. A két csapat 13. egymás elleni BL-mérkőzésén hét PSG-siker és egy döntetlen mellett ötödször nyert a Veszprém, amely 2015 novembere és sorozatban hat vereség után tudta ismét legyőzni a francia élcsapatot. A Pick Szeged szerdán a horvát PPD Zagreb csapatát látja vendégül a BL csoportkörének második fordulójában, a Telekom Veszprém pedig csütörtökön a lengyel Lomza Vive Kielce otthonába látogat.

Borítókép: MTI/Krizsán Csaba