A rutin döntött a Veszprém javára

Hazai pályán már nem jelentett gondot a Kielce a magyar együttesnek.

A Telekom Veszprém házigazdaként 28-24-re legyőzte a lengyel Vive Kielce csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének kilencedik fordulójában, szombaton.

A két együttes 14. alkalommal találkozott egymással a BL-ben, a mérleg a Veszprém szempontjából két döntetlen és két vereség mellett immár tíz győzelem. November elején hazai pályán a lengyelek 34-33-ra nyertek, az előző idényben ezüstérmes veszprémieknek most sikerült visszavágniuk.

A lengyelek már az előző meccsen is megmutatták, mennyire tisztelik a két ország között lévő barátságot. Ezúttal a veszprémiek bizonyították, mennyire szoros a két csapat közti viszony. Így fogadták a Kielcét:

A Veszprém-Kielce találkozókon mindig hangsúlyt kap a barátság.
Fotó: Facebook/Veszprém Handball Team

A vendégek kezdték a találkozót és két gyors Karalek gólra Lauge válaszolt. Strlek szerzett két gólt indítás után, de a Kielce tartotta a vezetését.

Óriási tempót diktált mindkét csapat, 9 perc után 6-5-re vezetett a Kielce.

A két csapat kemény csatát vívott.

Fotó: telekomveszprém.hu

Támadásban főként a beállók körüli játékot preferálta mindkét együttes. A sok gól ellenére mindkét oldalon kemény volt a védekezés. Karalek újabb góljával, 2 góllal ellépett a Kielce (18. perc 7-9). Manaskov büntetőjével újra egyenlített a Veszprém. Egy-egy rossz lövés után a lengyelek megint kettővel vezettek, majd a 25. percben támadhattak a 3 gólos vezetésért, de nem találtak be (10-12). Davis ekkor időt kért és Lauge szerzett szép gólt egyéni akcióból. Minden hazai gólra volt válasza a lengyeleknek és nem tudott egyenlíteni a Veszprém, sőt Manaskov hétméterest is hibázott. A félidőre maradt a két gólos lengyel előny.

Sterbik csúcsformája is kellett a veszprémi győzelemhez.

A második játékrész Nilsson góllal indult, majd Gajic büntetőjével 16-16-nál utolérte a Veszprém a Kielcét. Hatalmas Sterbik védés után Nenadic góljával már a hazai csapat vezetett. Sterbik hetest is hárított, de a 40. percben így is döntetlen volt az állás (19-19). Nenadic és Lauge szervezték a hazai akciókat, amiből szép gólok születtek. A 45. percben először vezetett a Veszprém két góllal (22-20).

Hatalmas csata zajlott a pályán, rengeteg kemény ütközés volt.

Gajic növelhette volna 4 gólosra a különbséget, de ziccert hibázott. 6 perccel a vége előtt időt kért a Kielce, de nem tudtak közelebb zárkózni. Sterbik és a védekezés parádés volt a második félidőben. Manaskov üres kapus góljával gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés (57. perc 26-21). Két gyors lengyel gólt jött 1 percben belül, de a végeredmény 28-24-es hazai siker.

A Kielce vezetőedzője szerint a Veszprém rutinosabban játszott.

Videó: Facebook.com/TelekomVeszprémHandballTeam