A győrieknek ez volt sorozatban a 39. veretlen BL-meccsük

Fölényes győri siker a horvát bajnok ellen.

A címvédő Győri Audi ETO KC házigazdaként 43-28-ra legyőzte szombaton a horvát Podravka Koprivnica csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában.

Eredmény, csoportkör, 2. forduló, B csoport:
Győri Audi ETO KC-Podravka Koprivnica (horvát) 43-28 (17-16)

A hazaiak keretéből két szélső, Faluvégi Dorottya és Puhalák Szidónia hiányzott betegség, illetve sérülés miatt.

Remekül kezdett a címvédő, amely Stine Oftedal vezérletével 3-0-ra, majd 6-3-ra is vezetett, ám a horvátok az angolai jobbátlövő, Danila José Carlos Azenaide góljaival tartani tudták magukat, így 11-7-es hátrányból is visszakapaszkodtak. Danyi Gábor vezetőedző lassabb, megfontoltabb játékot kért csapatától, de a hibák száma ezután sem csökkent, ráadásul Dejana Milosavljevic eredményességének köszönhetően a Podravka csupán egygólos hátrányban volt a szünetben (17-16).

Az első felvonásban a vendégek hatékonyabban támadtak, és jobb kapusteljesítménnyel rukkoltak elő. A norvég Silje Solberg kiválóan kezdte a második félidőt a győri kapuban, csapattársai ezt kihasználva egy 6-0-s sorozattal elhúztak. A horvátok vezetőedzője, Zlatko Saracevic szokatlanul korán kihasználta harmadik időkérési lehetőségét (23-16), de nem tudta megakadályozni, hogy csapata támadásban és védekezésben is szinte teljesen szétessen (30-20).

A meccs utolsó harmadára már nem maradtak izgalmak, ugyanis a Győr váratlanul nagy fölénnyel 26-12-re megnyerte a második félidőt. A házigazdák legeredményesebb játékosa a norvég Stine Oftedal volt nyolc góllal, honfitársa, Veronica Kristiansen, illetve a dán Anne Mette Hansen hét-hét alkalommal talált be. A győriek jövő vasárnap a francia Brest Bretagne vendégeként lépnek pályára. A Ferencváros szombatra tervezett mérkőzése koronavírusos megbetegedések miatt elmaradt a norvég Vipers Kristiansand otthonában.

Borítókép: Győri Audi ETO KC/Facebook