A Győr harmadszor is kiütötte a Fradit, és bejutott a budapesti négyesdöntőbe

A Győr kettős győzelemmel jutott be a májusi, budapesti Final Fourba a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután szombaton hazai pályán 17 gólos különbséggel nyerte az FTC elleni negyeddöntő visszavágóját.

Női BL, negyeddöntő, 2. mérkőzés:
Győri ETO-Ferencváros 40-23 (22-10)

Legtöbb gól: Löke 7, Kovacsics 5, Broch 5, Sulland 5, Knedliková 4, Amorim 4, ill. Hornyák 6, Lukács 5, Szucsánszki 4, Zácsik 4.

Továbbjutott: a Győr kettős győzelemmel, 71-41-es összesítéssel.

A Győr pozitív előjelekkel várta a mérkőzést, mivel a negyeddöntő első mérkőzését megelőzően a bajnokságban is legyőzte (33-22) a Ferencvárost március 26-án. A hazai csapat az első percektől kezdve növelte az idegenben kiharcolt 13 gólos előnyét, és fokozatosan ellépett ellenfelétől. Összesítésben a szünetben már 25 találat volt a különbség.

A folytatásban sem lassított a bajnoki ezüstérmes Győr, így nagy különbséggel, 40-23-ra nyert.

A másik szombati visszavágón a román CSM Bucuresti az egygólos hazai győzelmét követően idegenben is ekkora különbséggel diadalmaskodott az orosz Rosztov Don felett, így szintén ott lesz a Final Fourban.