Tarthatlan volt Reistad, súlyos vereséget szenvedett a Ferencváros

A 45. percben még vezetett a Fradi, de egy 7-1-es szakasz végzetes volt a zöld-fehérek számára.

A női kézilabda Bajnokok Ligája 11. körében a dán Esbjerg együtteséhez látogatott a Ferencváros női kézilabda csapata. Elek Gábor együtteséből a sérüléssel bajlódó Kovacsics Anikó mellett Alicia Stolle hiányzott, míg a dán csapat Marit Malm Frafjordot nélkülözte ezen a mérkőzésen.

Az Európai Kézilabda Szövetség ezt a találkozót választotta ebben a fordulóban a hét mérkőzésének.

A két csapat hatodik alkalommal találkozik egymással, eddig kétszer nyert a Fradi, kétszer az Esbjerg, legutóbb ősszel pedig döntetlen született Érden.

A találkozó igazi parázs mérkőzésnek ígérkezett, amely Fradi góllal indult, de az Esbjerg fordított, de Márton Gréta góljával 3-3 lett az állás.

A csata továbbra is szoros volt, az Esbjerg kettővel vezetett, amikor Malestein ziccerét védte Poulsen. (6-4)

Az első negyedóra végére Solberg góljával négy góllal ment az Esbjerg. Elek Gábor időt kért. (10-6)

Az időkérés után tovább növelték előnyüket a dánok, Reistad góljával 12-7 lett az állás oda.

Öt perccel a vége előtt négygólos dán előnynél Jesper Jensen is kikérte első idejét. (12-8)

A véghajrá a Ferencvárosé volt, az utolsó percekben közelebb zárkózott Elek Gábor csapata, Kisfaludy góljával már csak egy volt közte. (13-12)

Az utolsó szó Poulsené volt, aki Grbic ziccerét védte, így az első félidőben Esbjerg-Ferencváros 14-13

A második félidő elején Reistad kezdett jól, majd az Esbjerg az elején gyorsan elhúzott három góllal. (17-14)

A Ferencváros felzárkózott, Kovács Anett góljával, sikerült is az egyenlítés, de Nielsen büntetője után újra az Esbjerg vezetett. (20-19)

A zöld-fehérek újra átvették a vezetést, de egy 3-0-s szakasszal fordítottak, így Elek Gábor másodszor kért időt. (23-21)

Tíz perccel a mérkőzés vége előtt Reistad hetesével már az öt gól volt a különbség. (27-22)

Öt perccel a vége előtt hat gól volt a különbség, Jesper Jensen időt kért. (29-23)

Az utolsó percekben Reistaddal továbbra sem tudott a Fradi mit kezdeni, összesen 13 gólt lőtt.

A végeredmény Esbjerg-Ferencváros 33-27

Borítókép: MSN.com (archív)