Óriási balhé a kézilabda Eb-n, döntött a szövetség - videó

Sokáig emlékezetes pillanatok Horvátországból.

Elutasította a szlovének óvását az Európai Kézilabda-szövetség, így a hétfői mérkőzés hivatalosan is 25–25-ös döntetlennel ért véget a horvátországi férfi Európa-bajnokságon - jelezte az nso.hu. A mérkőzés furcsa közjátékkal ért véget, az utolsó percben Vid Kavticnik hétméteresével 24–23 lett a szlovénoknak. Paul Drux 11 másodperccel a vége előtt egyenlített, de a szlovénok egy villámgyors ellentámadásból Blaz Janc révén megszerezték a győztes gólt. A litván játékvezetők azonban a lefújás után elvonultak videózni, és körülbelül tíz perc után úgy döntöttek, hogy Blaz Blagotinseknek piros lapot adnak (mert a veszprémi beálló szabálytalanul akadályozta a német középkezdést), s a németek Tobias Reichmann időn túli hétméteresével 25–25-re alakították az eredményt.

A szlovének óvtak, s az EHF kedd délelőtt úgy döntött, Blagotinsek szabálytalansága még a végső dudaszó előtt történt, azaz végül a játékvezetők jó döntést hoztak. „Örülünk a döntésnek, bár számunkra nyilvánvaló volt, hogy csak ez a helyes.Tiszteletben tartjuk a szlovén tiltakozást és megértjük, hogy csalódottak voltak a mérkőzés drámai végkifejlete miatt” – mondta Bob Hanning, a német szövetség alelnöke.