Téli olimpia: Bombameglepetésekkel rajtolt a férfi hokitorna

Hatalmas meglepetésre az Egyesült Államok és az Olimpikonok Oroszországból csapata is vereséggel kezdte a férfi jégkorongtornát a phjongcshangi téli olimpián.

A KHL-profikkal felálló oroszok remekül kezdtek az esélytelenebbnek tartott szlovákok ellen, gyorsan elhúztak 2–0-ra, ám a rivális még az első szünet előtt 1:50 perc alatt egyenlített. A folytatásban egészen a 49. percig nem esett gól, noha az oroszok mezőnyfölényben játszottak. Ekkor emberelőnyben a szlovák Peter Ceresnak távolról talált be, és hiába erőlködtek az oroszok, nem sikerült pontot menteniük.

A szlovénok – akik áprilisban a magyarok ellenfelei lesznek a budapesti divízió I/A-vb-n – két harmad után kétgólos hátrányban voltak az amerikaiakkal szemben. A 46. percben sikerült a szépítés Jan Urbas révén, az egyik gólpasszos a Fehérváron szereplő Luka Vidmar volt. A hajrában az NHL-t is megjárt Jan Mursak egyenlített, így jöhetett a hosszabbítás, amelyet a 38. másodpercben Mursak zárt le.

férfiak, B csoport, 1. forduló:
Szlovákia-Olimpiai Sportolók Oroszországból (OAR) 3-2 (2-2, 0-0, 1-0)
gól: Ölvecky (17.), Bakos (18.), Ceresnak (49.), illetve Gavrikov (3.), Kaprizov (5.)

Szlovénia-Egyesült Államok 3-2 (0-1, 0-1, 2-0, 1-0) - hosszabbítás után
gól: Urbas (46.), Mursak (59., 61.), illetve O'Neill (18.), Greenway (33.)