Osztrák jégkorongliga: hősies sikert aratott a Fehérvár

A Fehérvár AV19 hatalmas küzdőszellemről tanúbizonyságot téve többször is hátrányból felállva szép és fontos győzelmet aratott szombat este az osztrák jégkorongligában (EBEL).

A megszokottnál kevesebb néző előtt indult útjára a korong, talán a jó idő tette, talán a válogatott labdarúgó-mérkőzés. A magyar csapatban új védőjátékos mutatkozott be Michael Boivin személyében, akitől mindenki sokat várt. Maga a mérkőzés közepes iramban és színvonallal vette kezdetét, a kapuk nem igazán forogtak veszélyben eleinte, Tokaji kiállítása alatt aztán egy veszélyes fehérvári kontra okozta a legnagyobb izgalmat, az első magyar emberelőny alatt pedig több biztató lövés is volt. A vezetés azonban nem akart megszületni, még emberelőnyben sem. A védelem jól állt a lábán, Robinson még szólót is hárított, így gól nélküli állással vonultak pihenni a felek.

A második felvonás rémálomszerűen kezdődött: egy áthúzódó emberfórban D'Alvise juttatta vezetéshez a vendégeket a második hullámban érkezve (0-1). Nem sokáig örülhettek azonban a vendégdrukkerek, szerencsés körülmények között egyenlített a Fehérvár, emberhátrányban Orbán lövése Magosin megpattanva repült Madlener mögé (1-1). Felélénkültek az AV, nyomás alá került a Dornbirn, a helyzetek azonban mind kimaradtak. Az ellenfél az egyik ellentámadásából mattolni tudta a védelmet, Grabher Meier volt a gólszerző (1-2). Igyekezett visszajönni a meccsbe a hazai gárda, elszántan dolgoztak a játékosok, a szünetig azonban nem változott az állás.

A harmadik harmad azonban álomszerűen indult: Kovács találta magát üresen a kapu előtt, egy higgadt cselt követően pedig kiegyenlítette az állást (2-2). Erre is volt válasza azonban a felettébb masszív Dornbirnnak, Exelby kiállítása éppen letelt, amikor Di Benedetto bevitte a harmadik osztrák találatot (2-3). Emelkedett az iram és az izgalom, hatalmas energiákat mozgósított az AV az egyenlítésért, és ez nem is váratott sokat magára. ügyes támadóharmadbeli adogatás végén LoVecchio egalizált (3-3). Elkapták a fonalat, ennek pedig meg is lett az eredménye: Vincze középtávoli lövésébe Erdély ért bele kiválóan, esélyt sem adva Madlenernek (4-3). Ez volt a fiatal támadó első EBEL-gólja. Mázsás tehertől szabadult a csapat a vezetés átvételével, letisztult a játéka, irányította az eseményeket. A vége aztán mégis izgalmas lett, 102 másodperccel a vége előtt Wehrs kapott ugyanis kisbüntetést. Lehozta kapusát MacQueen mester, de ez sem segített - olvasható az albavolanhockey.hu beszámolójában.

A Fehérvár AV19 két ponttal gazdagodott.