Nem sikerült legyőzni a lengyeleket

A junior hokiválogatottunk drámai mérkőzésen a szakadék széléről jött vissza a meccsbe, azonban kifutott az időből.

A rendkívül felfokozott hangulatban várt összecsapás magyar támadásokkal indult, úgy tűnt sikerül folytatni az eddig látottakat a fiúknak, azonban az 5. perc elején egy óriási fegyelmezetlenség megtörte a játékot. Vizi Dániel a támadóharmadban lökte hátulról a palánknak a lengyel játékost, amely sérülést, és végleges kiállítást vont maga után. A lengyelek egész héten remekül használták ki az emberelőnyöket, és ezt ebben az öt percben is megmutatták, hármat rámoltak be a magyar kapuba, így a 9. percben már óriási volt a hátrány, a gólszerzők Jeziorski, Zielinski és ismét Jeziorski voltak. A 12. percben még nagyobb lett a baj, mert egy szóló végén már 0-4 volt az eredményjelzőn, Goscinski talált be Kovács Dávid kapujába, akit ezután Kiss Bence váltott a vasak között.

A második harmadban is próbálkoztak a fiúk, rengeteg helyzetet alakítottak ki, azonban nem sikerült bevenni a lengyel ketrecet. A túloldalon pedig úgy tűnt minden bejön a mai napon, a 29. percben Sroka alakította ötgólosra a fehér mezesek előnyét. A játékrész további részét kiállítások tarkították, az emberelőnyök kihasználatlanul maradtak.

A záró 20 percre mindent egy lapra feltéve jöttek ki a magyar fiúk. Egy áthúzódó emberfórt sikerült kihasználni 32 másodperccel a kezdés után, Péter Andor lőtte ki a lepkés oldalt, 1-5. Sikerült lendületet meríteni a szépítésből, és egymás után jöttek a magyar támadások, helyzetek, melyekből az 51. percben lett újabb gól, Révész Marcell talált be, így már csak három gól volt a hátrány. A magyar jégkorongozók soha nem adják fel, az 52. percben Sági Martin használt ki egy emberelőnyt, 3-5. Az 59. percben Kiss Bence is lekorcsolyázott a kapuból, ezután hat mezőnyjátékossal rohamoztunk. A nagy tömegben Szabad Kevin került a kapu elé, a centerezést pedig kötényben juttatta a hálóba, 4-5! Negyvenhat másodperc volt ekkor hátra, és négy lövést ezután is sikerült megereszteni, az egyenlítés azonban nem jött össze. A magyar fiúk így is óriásit harcoltak, megmutatták, hogy soha nem lehet leírni őket. Innentől a szombati lengyel-olasz meccstől is függ a mieink sorsa, akik Szlovéniával csapnak majd össze.