Kiütéssel győzött a Miskolc

A magyar bajnok Miskolc 7-0-ra győzött a címvédő Érsekújvár ellen a jégkorong MOL Liga-döntő második mérkőzésén, így 2-0-ra vezet az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban.

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 a Miskolc javára. A következő mérkőzést pénteken rendezik Érsekújváron.

Tulajdonképpen ez volt az első mérkőzés a fináléban, hiszen a vasárnapi találkozóra a címvédő Érsekújvár a szlovák harmadosztályú kötelezettségei miatt nem utazott el, így hivatalosan elveszítette az nyitányt. Ezen kívül 2000 eurós bírságot is kapott, ráadásul a negyedik, szombati összecsapásnak majd nem lehet házigazdája, akkor is magyar bajnok Miskolc lesz a rendező.

Ünnepséggel kezdődött a meccs, a története első magyar bajnoki címét szerző Miskolc csarnokának mennyezetére felhúzták a bajnoki zászlót.

Az elején rögtön kivédekezett egy emberhátrányt a hazai csapat, és ettől lendületbe jött. Sokat volt veszélyben az érsekújvári kapu. Negyedóra elteltével a csarnok egy részén kialudtak a lámpák. A rövid kényszerszünet után folytatódó harmadot zúgó miskolci kapuvas zárta.

A második harmadtól csak egy csapat maradt a pályán. Az egyre nagyobb kedvvel és lendülettel játszó hazaiak a 25. percben megszerezték a vezetést, de mind többször kellett elviselniük a rivális kakaskodását is. Később Dansereau, majd ismét Tóth volt eredményes, utóbbi emberelőnyben.

A folytatásban még nagyobb lett a különbség a két együttes között, ráadásul lassan lélekben is feladta az ütközetet a Nové Zámky, amelyen a kapuscsere sem segített. Csak a győzelem mértéke volt a kérdéses, végül 7-0 lett a végeredmény egy emberhátrányos találattal. Bálizs tehát kapott gól nélkül hozta le az első lejátszott mérkőzést.