Kanadai előny a vk-döntőben

A Világkupa-finálé első összecsapásán megszerezte a győzelmet, és ezzel a vezetést a két győzelemig tartó szériában a kanadai válogatott.

A mérkőzésnek külön pikantériát adott a két kapus párharca, hiszen Jaroslav Halak és Carey Price korábban a Montréal Canadiens kezdőkapus pozíciójáért harcoltak egymással, és nagy rivalizálás után a vezetőség a szlovák hálóőrtől vált meg 2010-ben.

A korongbedobás után az európaiak egyből nekiestek a hazaiaknak, többször is gólt lőhettek volna, a nagy nyomás miatt Brad Marchand szabálytalankodott, és ülhetett ki 2 percre. Az emberelőnnyel nem tudtak élni a vendégek, sőt, a kiegészülés után Kanada korongot szerzett, Bergeron, és a padról visszatért Marchand kettő a semmiben törhettek Halak felé, utóbbi értékesítette bostoni csapattársa átadását (1-0). A folytatásban továbbra is aktív maradt Európa, szép lövésekkel kínálták meg Price-t, gólt azonban ismételten a kanadaiak szereztek a játékrész 13. percében: Chara ütőjéről csente el Getzlaf a korongot a félpályánál, berobogott a harmadba és a jobb oldalon érkező Stamkosnak passzolt, akinek csak be kellett irányítania a korongot a kapuba (2-0).

A szünet utánra is maradt az európaiak lendületéből, keményen megdolgoztatták a kanadai kapust, akinek néha bravúrokra volt szüksége, hogy nullán tartsa az ellenfelet. Az offenzív játék végül a 27. percben érett góllá, Seidenberg távoli lövése jött le Price-ról, a lecsorgót pedig a bombaformában lévő Tomas Tatar juttatta a kapuba (2-1). Ez volt a szlovák szélső harmadik gólja az elmúlt két mérkőzésen. Egy másik szlovák játékos az egyenlítést is megszerezhette volna kilenc perccel később, Sekera kiugrásánál azonban résen volt Price és nem engedte át a hátvéd próbálkozását.

A záró játékrészre összekapták magukat a kanadaiak, élesebbek és pörgősebbek voltak mint korábban. A nagyobb aktivitásnak nem is lehetett más az eredménye, mint a harmadik hazai gól: 10 perccel a vége előtt Crosby kavargatott az európai kapu mögött, egy fordulás után fonákkal emelt az érkező Bergeronnak, aki kapásból bevágta a korongot (3-1). A hátralévő időben az események főként Halak kapuja előtt zajlottak, többször is nagy tűzijátékot rendeztek a hazaiak, az eredmény azonban már nem változott, így Kanada szerezte meg az előnyt a párharcban. Folytatás pénteken, magyar idő szerint hajnali kettőtől.