Jégkorongliga: hosszabbítás után győzött a listavezető Dunaújváros

A listavezető Dunaújváros vasárnap hazai pályán hosszabbítás után győzte le 4-3-ra a brassói együttest a jégkorong Mol Ligában.

A Dunaújváros szerezte meg a vezetést a mérkőzésen, Kiss Dániel találata után számtalan lehetőséget kaptak ki az Acélbikák, ennek megfelelően érkezett is az egyenlítés, sőt a 16. percben már a Brassónál volt az előny, Antal Zsombor közelről pofozta a pakkot a hazai kapuba. A második harmadban Gröschl egyenlített, de a vendégek is betaláltak, így ismét vezettek. A játékrész vége előtt két perccel ismét Kiss Dániel villant, így 3-3-as döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A záró harmadban gól már nem esett, így jöhetett a hosszabbítás, melynek a vége előtt 38 másodperccel egy lecsorgó korongot terelt be az üresen maradt kapuba Mihalik - meglőve ezzel első gólját, s megszerezve a győzelmet a Dab.Doclernek.

JÉGKORONG
 MOL-liga
Dab.Docler - Corona Brasov (román) 4-3 (1-2, 2-1, 0-0, 1-0)  - hosszabbítás után
gól: Kiss (6., 37.), Gröschl (28.), Mihalik (65.), illetve Wehrs (12.), Antal (16.), Bonar (35.)

Újpest-HSC Csíkszereda (román) 2-4 (0-2, 1-2, 1-0)
gól: Farkas (26.), Kovács (58.), illetve Novak (10.), Moldován (12., 29.), Kmit (40.)