Hátrányból fordítva nyert a Ferencváros a Csíkszereda ellen

A zöld-fehérek szépítettek a négy győzelemig tartó párharcban.

Az FTC-Telekom hazai pályán 3-1-re legyőzte a vele társbajnok Sport Club Csíkszeredát a jégkorong Erste Liga elődöntőjének ötödik mérkőzésén, így összesítésben 3-2-re szépített.

A feszült, sok kiállítással tarkított találkozón a második harmad végén került előnybe az erdélyi gárda - a harmadik összecsapást eldöntő - Andrej Taratuhin találatával.

A legutóbbi két kiírásban bajnok FTC villámrajtot vett a harmadik húsz percben: húsz másodperc elteltével Somogyi Balázs egyenlített. Sőt, a sorra érkező kisebb verekedések után Hegyi Ádám már a vezetést szerezte meg a zöld-fehéreknek a játékrész derekához közeledve.

A Csíkszereda hajrázott az egyenlítésért, emberelőnyben kapuvasig is eljutott, kapuslehozatallal is próbálkozott, ám ebből is a Ferencváros jött ki jobban: Tóth
Adrián élt az üreskapus lehetőséggel.

A párharc csütörtökön folytatódik, Csíkszeredában.

Eredmény:

FTC-Telekom - Sport Club Csíkszereda (romániai) 3-1 (0-0, 0-1, 3-0)

gól: Somogyi (41.), Hegyi (48.), Tóth A. (59.), illetve Taratuhin (40.)
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-2 a Csíkszereda javára.

korábban:

Corona Brasov Wolves (romániai)-DEAC 1-0 (0-0, 0-0, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után

g.: Borisenko (65.)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-2 a Brassó javára.

Borítókép: Facebook.com/ FTC jégkorong