Előnyben a Csíkszereda

Az Erste Liga döntőjének első felvonását a vendégek nyerték.

A Sport Club Csíkszereda sikerével indult a jégkorong Erste Liga fináléja, miután az erdélyi csapatok párharcában 3-0-ra nyert a Corona vendégeként Brassóban.

A társbajnok Csíkszereda a nyitó játékrész hajrájában emberelőnyben Bíró Tamás éles szögből leadott lövésével szerzett vezetést, majd a második harmadban növelte előnyét: egy kapu mögül visszatett pakkot vágott be közelről Eduard Casaneanu.

A záró felvonásban létszámfölényes helyzetben John Combs csapott le egy lecsorgó korongra, és továbbította az alapszakaszgyőztes Corona Brasov kapujába.

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc szerdán folytatódik, ugyancsak Brassóban.

Eredmény (a liga honlapja alapján):

Corona Brasov Wolves (romániai)-Sport Club Csíkszereda (romániai) 0-3 (0-1, 0-1, 0-1)
gólszerzők: Bíró (18.), Casaneanu (25.), Combs (44.)

Borítókép: Facebook.com/Erste Liga