A hosszabbításban győztek a Titánok

A magyar csapatnak megszakadt a hat nyeretlen összecsapásból álló sorozata.

A Titánok hosszabbítás után legyőzte a Gyergyói HK-t Győrben a jégkorong Erste Liga keddi játéknapján. A magyar csapatnak megszakadt a hat nyeretlen összecsapásból álló sorozata, és most fontos két ponthoz jutott a rájátszásért folyó harcban.

Kiegyenlített játékot hozott az első harmad, majd a megszerezte a vezetést az erdélyi csapat: Tero Koskiranta emberelőnyben jól vette át a korongot, és a jobb felső sarokba lőtt. A rájátszásba jutásért harcoló Titánok - amely fehérvári keretével Győrben játssza hazai mérkőzéseit - jól hajráztak ebben a periódusban, és 41 másodperc alatt fordítottak.

A harmadik játékrészben komolyan támadott a Gyergyó, ám egyenlítenie csak 52.8 másodperccel az alapidő vége előtt sikerült. Koskiranta ezúttal középtávolról volt eredményes. Jött a hirtelen halál, sok helyzettel, amelynek 3. percében Marc McNulty a kapu mögül tálalt Császár Hunor elé, aki közelről nem hibázott.

Erste Liga, alapszakasz:
Titánok-Gyergyói HK (romániai) 3-2 (0-0, 2-1, 0-1, 1-0), hosszabbítás után

korábban:

MAC HKB Újbuda-Corona Brasov Wolves (romániai) 4-3 (1-1, 2-2, 1-0)

10. Dunaújvárosi Acélbikák 25 1 5 1 18 66-121 14

Megjegyzés: játékvezetői műhiba miatt a szövetség versenyirodája első fokon elrendelte a december 30-án rendezett Vasas-FTC (4-2) mérkőzés újrajátszását. Amennyiben a döntés jogerőre emelkedik, a Vasastól levonnak három pontot, és kitűzik az ismételt találkozó új időpontját.

Borítókép: facebook/Gyergyói Hoki Klub