A finnek és a svédek is győzelemmel indították a férfi jégkorongtornát

Finnország Szlovákiát, míg Svédország Lettországot győzte le.

A finn válogatott 6-2-re legyőzte Szlovákiát a férfi jégkorongtorna csütörtöki játéknapján a pekingi téli olimpián.

A C csoport második mérkőzésén a szlovákok szereztek vezetést a negyedik percben, de az első harmad végén már a finneknél volt az előny (3-1), akik a folytatásban is végig magabiztosan, jó helyzetkihasználással tartották kézben az irányítást. A finneknél Sakari Manninen három, Miro Aaltonen két találattal vette ki a részét a győzelemből, a vesztes szlovák csapatban a 17 éves, kassai születésű, 2019-től Finnországban légióskodó Juraj Slafkovsky duplázott.

A csoport másik mérkőzésén a svéd válogatott 3-2-re legyőzte a lett együttest. A svédek a 34. percben már 3-0-ra vezettek, Lucas Wallmark duplázott. A lettek a második harmad végjátékában szépítettek, a 47. percben pedig felzárkóztak egygólos különbségre - mindkét találatukat emberelőnyben szerezték -, de egyenlíteniük már nem sikerült.

A férfi tornán a három négycsapatos csoport győztese, valamint a legjobb második rögtön a negyeddöntőbe jut, a többi válogatottat párba sorolják és egymással játszanak a nyolc közé kerülésért.