Újra hosszabbításban nyert a Fehérvár AV19 az EBEL-ben

A szlovák Extraligában a DVTK Jegesmedvék a Liptószentmiklóst győzte le, míg az Erste Ligában győzött a Dunaújváros, valamint a címvédő Ferencváros.

A Hydro Fehérvár AV19 7-6-ra verte az Innsbruckot az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszának vasárnapi játéknapján.
A magyar csapat szombaton hosszabbításos mérkőzésen gyűrte le a Dornbirn Bulldogs együttesét, és vasárnap sem úszta meg a ráadást, pedig a harmadik harmad elején már 5-2-re vezetett.
Csakhogy azután 11 perc alatt négy gólt kapott, így még az egyenlítésért is küzdenie kellett, ami szűk négy perccel a vége előtt jött össze. A végeredményt a duplázó Andrew Yogan állította be.

Fotó: Fehérvár AV19 Hivatalos Honlapja

Eredmény (a sorozat honlapjáról):
Hydro Fehérvár AV19-HC TWK Innsbruck (osztrák) 7-6 (2-1, 2-1, 2-4, 1-0) - hosszabbítás után
A Fehérvár gólszerzői: Kuralt (8.), Timmins (16.), Harty (24.), Szabó (28.), Yogan (42., 63.), Szita (57.)

Fotó: DVTK Jegesmedvék Miskolc

A DVTK Jegesmedvék csapata magabiztosan verte a Liptószentmiklós csapatát a szlovák jégkorongliga ötödik fordulójában, vasárnap.
A válogatott Vas János két góllal járult hozzá a sikerhez. A miskolci együttesnek ez volt a harmadik győzelme az alapszakaszban.
DVTK Jegesmedvék-MHK 32 Liptovsky Mikulás (szlovák) 3-0 (0-0, 2-0, 1-0)

Fotó: Facebook/Dunaújvárosi Acélbikák

A címvédő Ferencváros és a Dunaújváros az esélyeknek megfelelően magabiztosan győzött vasárnap a jégkorong Erste Liga alapszakaszában.