Majd' 500 millióért nyerte meg az utolsó Major-tornát a golfozó

Az amerikai Justin Thomas diadalmaskodott vasárnap a profi golfozók idei negyedik, utolsó Major-tornáján, a Charlotte-ban rendezett PGA Championshipen.

A 24 éves játékos a 10,5 millió dollár összdíjazású viadal csütörtöki nyitónapján még kissé pontatlanul játszott, és hat ütés hátrányba került a vezető Kevin Kisnerrel szemben. Pénteken aztán kiváló teljesítménnyel ment végig a pályán, majd szombaton és vasárnap is tartotta remek formáját, és végül 276 ütéssel magabiztosan nyert. Thomas két ütéssel előzte meg a hármas holtversenyben második Patrick Reedet, Francesco Molinarit és Louis Oosthuizent. Justin Thomas karrierje ötödik győzelmét aratta a legrangosabb sorozatban, a US PGA Tourban, és ez volt idei harmadik sikere. A sportág Grand Slam-viadalainak számító Major-versenyeken viszont eddig az idei US Openen elért kilencedik hely volt a legjobbja. A mindössze 24 éves golfozó a PGA Championship első helyéért 1,89 millió dollárt (487 millió forint) kapott.

1. Justin Thomas (amerikai) 276 ütés (73, 66, 69, 68)