Junior Európa-bajnok a magyar női párbajtőrcsapat

A magyarok összes ellenfelüket magabiztosan győzték le.

Aranyérmet nyert a magyar női párbajtőrcsapat a junior korú vívók újvidéki Európa-bajnokságának negyedik napján.

A Büki Lili, Gachályi Gréta, Muhari Eszter, Salamon Réka összeállítású együttes a szerbek (45-16), a spanyolok (45-20), az észtek (45-26) és a csehek (45-29) magabiztos legyőzésével jutott el a döntőig, ahol ellenfelétől a harmadik harmadban ellépve ugyancsak fölényesen múlta felül a németeket (45-35).

A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint a keddi versenynap nem csak a vívásról szólt. Előbb női tőrben a svéd és a holland válogatott nem jelent meg az egymás elleni mérkőzésükre, mert a következő ütközetet a továbbjutó az oroszokkal vívta volna, a női párbajtőrözőknél pedig a britek nem álltak ki az oroszok ellen.

Mindkét fegyvernemben meccs nélkül jutott el az orosz válogatott a negyeddöntőig, ahol egyformán az olaszokkal találkoztak volna. Csakhogy Paolo Azzi, az olasz szövetség elnöke telefonálgatások után összehívta csapatát, és elmondta a versenyzőknek, hogy a jelen helyzetben - az oroszok ukrajnai háborúja miatt - a sportnál magasabb és fontosabb érdekek azt kívánják, lépjenek vissza a versenytől.

Az orosz válogatott ezt követően összepakolt és visszalépett az Európa-bajnokságtól. Egyik vezetőjük, a nyolcszoros világ- és tizenegyszeres Európa-bajnok korábbi kardozó, Alekszij Jakimenko búcsúzóul annyit mondott: "szerintem most legalább egy évig nem találkozunk..." - írta a hunfencing.hu oldal.

A junior Eb-n korábban Muhari Eszter ezüst-, Gachályi Gréta bronzérmet nyert, a szintén párbajtőröző Keszthelyi Zsombor győzött, és harmadik lett a kardozó Battai Sugár.

Borítókép: Facebook.com/Magyar Vívó Szövetség