Óriás-műlesiklás: Ligety az élről esett ki a második futamban

A szélsőséges időjárási körülmények között több nagy név esett ki vagy vétett hibát. A győzelmet végül az összetett világkupa 4. helyezettje, Marcel Hirscher szerezte meg.

A banskoi világkupa mai verenyen a folyamatosan változó időjárás játszotta a főszerepet. A szél jóformán állandó volt, a hőmérséklet -6 és -9 fok között indadozott, a nap hol sütött, hol nem. Olykor pedig a borús idő nehezítette a versenyzők dolgát. Időnként komolyabb széllökések is voltak.

Ilyen körülmények között mondott búcsút a versenynek már az első futam után Bode Miller, Cyprien Richard és Romed Baumann, a második futamban pedig kiesett Benjamin Raich és Thomas Fanara is.

Ted Ligetynek sokba került a rontás, végül ugyan végig tudott jönni a pályán, ám 0,16 százados előnyéből kicsúszásával több, mint 6 másodperces hátrányt csinált, így a második futamban utolsó helyen ért célba.

A győztes Hirscher, aki saját bevallása szerint élete két legjobb óriás műlesikló futamát produkálta a mai napon, átvette tőle a vezetést a szakági összetett világkupában. A második helyre az olasz Massimiliano Bardole érkezett be, aki számára külön öröm volt, hogy remekelését honfitársa, híres Alberto Tomba is látta, aki után a bulgáriai pálya a nevét kapta. A bronzérmet szinte a semmiből előretörő osztrák Marcel Mathis szerezte meg.

A 35-ös rajtszámmal versenyző, fiatal, mindössze 20 éves osztrák mindenkit meglepve taszította le a dobogóról a nála jóval tapasztaltabb és gyönyörű eredményeket magáénak mondható norvég Aksel Lund Svindalt. Mathis életében először állt dobogón, idén eddig csak egy 25. és egy 27. helyezése volt, nem írtak róla a Audi FIS Ski World Cup Guide 2012-es kiadásában sem. Kiemelkedő még Jean-Baptiste Gtange 8. helye, aki inkább a lassabb műlesiklást szereti, ám idén nincs jó formában, így különösen meglepő, hogy ebben a számban be tudott jönni ennyire elöl.