Francia arany óriás-műlesiklásban

A legnagyobb esélyes Alexis Pinterault kiesett mégis örülhettek aranynak a franciák.

Az első futam után nagy fölénnyel vezető Alexis Pinturault a másodikban kiesett, ennek ellenére a francia csapat örülhetett a férfi óriás-műlesiklás végén, miután Mathieu Faivre szerezte meg az aranyérmet az olaszországi Cortina d'Ampezzóban zajló alpesisí-világbajnokságon.

Az összetett világkupában vezető Pinturault az első csúszást követően négy tizedmásodperccel vezetett a második olasz Luca De Aliprandini, 56 századdal a harmadik német Alexander Schmid előtt, míg a negyedik Faivre-nál 58 századdal volt gyorsabb.

Az már a második futamban hamar kiderült, hogy a kifejezetten hosszúnak számító pályán komoly különbségeket lehet kialakítani, így Pinturault nem lehetett biztos a sikerében. A nagy tétet már Schmid sem kezelte jól, rögtön Faivre után következett a sorban és látva a francia kiváló menetét, kockáztatnia kellett és még a pálya felső szakaszán kicsúszott.

A német után jött az olasz síző, aki az elején gyorsan hátrányba került a franciával szemben, így onnantól a célig az volt a kérdés, hogy be tud-e jönni Faivre és a tőle majd egy másodpercre álló, akkor még második osztrák Marco Schwarz közé.

Ez végül sikerült Aliprandininek, aki még világkupafutamon sem állt korábban dobogón, így a célban önfeledten örült a biztos éremnek, majd néhány másodperccel később a biztos ezüstérmet ünnepelhette, miután Pinturault néhány kapu után elcsúszott és kiesett.

Faivre a második vb-címét nyerte Cortinán, mivel néhány napja a parallel versenyben is ő volt a legjobb. Schwarz szintén másodszor léphetett dobogóra a világbajnokságon, miután hétfőn - Pinturault előtt - megnyerte a kombinációt.

A verseny egyetlen magyarja, Úry Bálint az első futamban kiesett.

Férfi óriás-műlesiklás, világbajnok:

Mathieu Faivre (francia) 2:37.25 perc (1. futam: 1:18.13 perc/2. futam: 1:19.12 perc)
2. Luca De Aliprandini (olasz) 2:37.88 (1:17.95/1:19.93)
3. Marco Schwarz (osztrák) 2:38.12 (1:19.11/1:19.01)

Borítókép: Alexis Boichard/Agence Zoom/Getty Images