Újabb nagy magyar siker rövidpályás gyorskorcsolyában!

Olimpiai pontszerzőnk brillírozott.

Jászapáti Petra ezüstérmet nyert 500 méteren a rövidpályás gyorskorcsolyázók Tomaszow Mazowieckiben zajló junior világbajnokságán.

A múlt héten még a téli olimpián remeklő szegedi versenyző a legrövidebb távon az amerikai Maame Biney mögött lett második, akitől 54 ezreddel kapott ki a négyfős fináléban. Sziliczei-Német Rebeka a kisdöntő második helyével hatodikként zárt.

A két magyar a leghosszabb, 1500 méteres versenyben a B döntőben szerepelt, amelyet Jászapáti megnyert, míg Sziliczei-Német harmadikként haladt át a célvonalon, így előbbi hetedik, utóbbi kilencedik lett. A férfiaknál Sziklási András szerepelt a legjobban, aki 1500 méteren szintén a B döntőig jutott, s végül összességében 11. helyen zárt.

A lengyelországi esemény vasárnap az 1000 méter és a váltók döntőivel zárul, utóbbiban egyik magyar csapat sem került a fináléba.

Megvan, hányadik helyen végzett csoportjában a Veszprém " KÉZILABDA › Európai kézilabda

A Telekom Veszprém házigazdaként hét góllal legyőzte a szlovén bajnok Celje PL csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában, szombaton. Sikerével a magyar együttes megőrizte második helyét a B csoportban, így az alsó ágról érkező csapatok egyikével találkozik a nyolcaddöntőben: a dán Skjern HB tűnik az ottani párharc esélyesének, mivel mindössze 32-30-ra kapott ki az első meccsen az ukrán Motor Zaporizzsja otthonában.