Mégsem indul Geraint Thomas a kerékpáros-vb időfutamán

Elmondása szerint messze van a legjobbjától, és ezért csak a jövő vasárnapi mezőnyversenyen láthatjuk.

A 2018-as Tour de France-győztes Geraint Thomas mégsem indul az időfutamban, hanem csak a mezőnyversenyben áll rajthoz a nagy-britanniai országúti kerékpáros világbajnokságon.
"A Tour utáni szünetet követően próbáltam újra formába lendülni, de még nem tudom a legjobbamat nyújtani. A mezőnyversenyben viszont szeretnék ott lenni" - jelentette be az Ineos walesi sportolója, aki idén második lett a francia körversenyen.

A 2018-as Tour de France-győztes Thomas kettős terhelés helyett csak a mezőnyversenyre kell koncentrálnia.
Fotó: Luc Claessen/Getty Images

A Yorkshire-ben vasárnap kezdődő világbajnokságon a szerdai időfutamon 54 kilométert kell teljesíteniük a versenyzőknek, míg a Leedsből rajtoló, 285 km-es mezőnyversenyt jövő vasárnap rendezik.