Vas Kata Blanka remekel! Ezüstérmet nyert az U23-as Eb-n

A 20 éves lány közel volt az aranyhoz, de így is óriási eredményt ért el.

Vas Kata Blanka ezüstérmet nyert pénteken az U23-as mezőnyversenyben a Trentóban zajló országúti kerékpáros Európa-bajnokságon.

A hegyikerékpárban a tokiói olimpián negyedik Vas a kontinensviadal honlapja alapján két másodperccel maradt el a győztes olasz Silvia Zanarditól. A 20. születésnapját egy héttel ezelőtt ünneplő magyar bajnok tavaly hatodik lett a kontinensviadalon ebben a korosztályban. Immár három szakágból van érme korosztályos világeseményről, miután korábban hegyikerékpárban vb-2., míg terepkerékpárban világbajnoki ezüst- és bronzérmes, illetve Eb-2. is volt a 23 éven aluliak között.
Jordán Dorka nem állt rajthoz, Schmidel Regina pedig nem fejezte be a viadalt, amelyen a 87 indulóból mindössze 31-en értek célba.

Borítókép: Facebook.com/ Vas Kata Blanka