Sepp Kuss nyerte a Vuelta a Espana 15. szakaszát

Az összetettet továbbra is a Jumbo-Vismában tekerő szlovén Primoz Roglic vezeti.

Az amerikai Sepp Kuss nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny 15. szakaszát vasárnap, míg az összetettben éllovas szlovén Primoz Roglic megőrizte előnyét riválisaival szemben.
A mezőnyre a 154,4 kilométeres táv végén hegyi befutó várt, a győztes amerikai kerekes 4:19.04 óra alatt teljesítette a távot.
Őt tisztes távolból Ruben Guerreiro és Tao Geoghegan Hart követte a második és harmadik helyen, közöttük egy másodperc volt a különbség.

Sepp Kuss közel 40 másodperc előnnyel érkezett célba a vasárnapi szakaszon.
Fotó: Justin Setterfield/Getty Images

Az összetettben első Roglic az ott második spanyol Alejandro Valverdével együtt 2:14 perces hátránnyal a nyolcadik, illetve a kilencedik helyen ért célba.
Az összetettben harmadik szlovén Tadej Pogacarral szemben viszont 41 másodperccel tudták növelni az előnyüket.

Eredmények: 15. szakasz, Tineo-Santuario del Acebo, 154,4 km:
1. Sepp Kuss (amerikai, Jumbo-Visma) 4:19.04 óra
2. Ruben Guerreiro (portugál, Katyusa Alpecin) 39 másodperc hátrány
3. Tao Geoghegan Hart (brit, Ineos) 40 mp h.
...8. Primoz Roglic (szlovén, Jumbo-Visma) 2:14 perc h.
9. Alejandro Valverde (spanyol, Movistar) a. i.
...12. Tadej Pogacar (szlovén, UAE Emirates) 2:55 p h.

Kuss mellett jumbós csapattársa, Primoz Roglic, továbbá a Movistarban tekerő Alejandro Valverde nyert nagyon sokat a mai nappal.
Az összetett harmadik helyén álló Pogacar 41 másodpercet kapott az első két helyen állótól.
Fotó: Tim de Waele/Getty Images