Amy Pieters Európa legjobbja országúti kerékpárban

A holland az alkmaari kontinensviadalon Elena Cecchinit és Lisa Kleint hajrázta le a női mezőnyverseny aranyérméért.

A hazai közönség örömére a holland Amy Pieters nyerte szombaton a női mezőnyversenyt az Alkmaarban zajló országúti kerékpáros Európa-bajnokságon.

Amy Pieters nem adott esélyt Elena Cecchininek és Lisa Kleinnek a sprinthajránál.
Fotó: Bas Czerwinski/Getty Images

Az esemény honlapjának beszámolója szerint a 28 éves győztes egy háromfős szökevénycsoport tagjaként diadalmaskodott a 115 kilométeres távon, miután a sprintbefutóban gyorsabbnak bizonyult az olasz Elena Cecchininél és a német Lisa Kleinnél.
Az U23-as férfiak 138 kilométeres viadalán a két magyar induló közül Karl Ádám az élcsoport tagjaként a 24. helyen ért célba, míg Peák Barnabás feladta a versenyt.