Kozák, Kopasz és a női kenupáros duplázott

Összesen öt számban rendeztek döntőt

A kajakozó Kozák Danuta és Kopasz Bálint, valamint a Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső kenupáros megismételte három héttel ezelőtti sikerét a kajak-kenusok Szolnokon zajló második válogatóversenyén, s így már készülhet az augusztusi, szegedi olimpiai kvalifikációs világbajnokságra.

A viadal keddi nyitónapján összesen öt számban rendeztek döntőt, ezek közül kettőben - férfi K-2 és C-2 1000 méteren - más egység győzött, mint az első fordulóban.

A nőknél 500 méteren az UTE ötszörös olimpiai bajnoka, Kozák, és a győriek kenus duója is esélyeshez méltóan versenyzett, előbbi közel egy másodperccel utasította maga mögé a három hete is második, ugyancsak ötkarikás aranyérmes Csipes Tamarát, utóbbi pedig majdnem öt másodperccel volt gyorsabb riválisainál.

A férfiak első fináléjában is papírforma-siker született, az itthon évek óta verhetetlen Kopasz utcahosszal verte a másodikként célba érkező Pauman Dánielt és a mezőny többi tagját, a további két döntő azonban izgalmas csatát és új győzteseket hozott.

A kajak kettesek 1000 méteres versenyét a 41 éves, háromszoros olimpiai bajnok Kammerer Zoltán és a nála 16 évvel fiatalabb Gál Péter István nyerte, az első válogatón győztes honvédos duó, Koleszár Mátyás és Németh Viktor ezúttal csak ötödik lett. A kenusok hasonló számában az első versenyen diadalmaskodó Kiss Balázs és Dóri Bence Balázs most a második helyre szorult Sáfrán Mátyás és új társa, Mike Róbert mögé. Sáfrán május végén még Bakó Tamással lett második az első válogatón.

Hüttner Csaba szövetségi kapitány a verseny előtt azt mondta: ha bizonyos számokban nem az nyer, aki az első válogatón győzött, az adott helyzet dönti el, hogy még az Európa Játékok előtt megrendezik-e a pótválogatót, vagy csak utána. Minszkben jövő keddtől csütörtökig rendezik majd a sportági versenyeket.

A EJ-csapatot pénteken hirdetik ki, a küldöttség pedig vasárnap utazik el a fehérorosz fővárosba.

A szolnoki viadal csütörtökig tart, szerdán 8.30-tól, csütörtökön pedig 8 órától rajtolnak a futamok, a felnőtt döntőket a második napon 15.20-tól, míg a harmadikon 10, illetve 15.20 órától rendezik.