Kopasz és Bodonyi is ismételt a szolnoki országos bajnokságon

Kenuban Balla Virág védte meg országos bajnoki címét.

A kajakozó Kopasz Bálint, a kenus Bodonyi András és a férfi kenunégyes is megismételte egy nappal korábbi, 1000 méteres sikerét a szolnoki kajak-kenu országos bajnokságon, melynek szombati napján az 500 méteres döntőket rendezték meg.

Kopasz a hosszabb távon aratott magabiztos siker után ezúttal nagyot csatázott Noé Bálinttal, de ismét ő haladt át elsőként a célvonalon. Bodonyi - aki akárcsak pénteken, egy kilométeren, most is megvédte címét - simán győzött Kiss Tamás és Hajdu Jonatán előtt, és a Korisánszky Dávid, Mike Róbert, Sáfrán Mátyás, Bakó Tamás összeállítású kenus kvartett újabb sikeréhez sem férhetett kétség.
    Férfi K-2-ben a 2011-es szegedi világbajnokság aranyérmes duója, Tóth Dávid és Kulifai Tamás diadalmaskodott, míg K-4-ben az augusztusi, olimpiai kvalifikációs vb-re készülő Nádas Bence, Birkás Balázs, Kuli István és Tótka Sándor alkotta hajó nyert.
    A nőknél kenuban Balla Virág megvédte országos bajnoki címét egyesben és a papírformának megfelelően párosban is ő nyert győri klubtársával, Devecseriné Takács Kincsővel. Kajakban a legjobbak távollétében Hagymási Réka nyerte az egyest, míg párosban a négyesben kétszeres olimpiai bajnok Fazekas-Zur Krisztina és győri csapattársa, Kovács Petra lett az első.
    A nap egyetlen 200 méteres fináléja, a K-2 vegyes szám után ugyancsak a győriek duója, Kovács Petra és Lazur Barnabás állhatott a dobogó legfelső fokára.
    A vasárnapi zárónapon a további 200-as és az 5000 méteres döntőket rendezik az ob-n.