Két arany egy ezüst az olimpiai számokban

Tótka Sándor 200 méteren valamint a női kajak négyes aranyérmet, míg Kozák Danuta 500 méteren ezüstérmet szerzett.

A magyar csapat tagjai két-két arany- és ezüstérmet, valamint egy bronzot szereztek a poznani kajak-kenu Európa-bajnokság vasárnap délelőtti döntőiben.

Győzni a kajakos Tótka Sándornak (200 m) és a Lucz Dóra, Kárász Anna, Csipes Tamara, Bodonyi Dóra összeállítású 500 méteres kajaknégyesnek sikerült, mindkét egység óriási csatában diadalmaskodott.

Az olimpiai címvédő Kozák Danuta kikapott K-1 500 méteren a dán Emma Jörgensentől, másodikként ért célba, míg a Balla Virág, Takács Kincső kenus duó az 500 méteren elért szombati bronz után a 200-as versenyt követően ugyancsak a dobogó második fokára állhatott fel. A Lucz Anna, Kiss Blanka kajak kettes harmadik lett a legrövidebb távon.

Az Eb a délutáni 5000 méteres versenyekkel zárul.

Borítókép: Facebook.com/ Magyar Kajak Kenu Szövetség