Így végeztünk tavaly a kajak-kenu vb-n

Kopasz Bálint és Kozák Danuta is kiváló formának örvend.


Kajak-kenu vb - A legutóbbi vb dobogósai - HÁTTÉR

A portugáliai Montemor-o-Velhóban rendezett 2018-as kajak-kenu világbajnokság dobogósai és a további magyarok eredményei:


férfiak:

200 m:
K-1:
1. Carlos Garrote (Spanyolország)
2. Arturas Seja (Litvánia)
3. Jevgenyij Lukancov (Oroszország)
4. BIRKÁS BALÁZS
K-2:
1. BALASKA MÁRK, BIRKÁS BALÁZS
2. Saúl Craviotto, Cristian Toro (Spanyolország)
3. Nebojsa Grujic, Marko Novakovic (Szerbia)
C-1:
1. Artyom Kozir (Fehéroroszország)
2. Ivan Stil (Oroszország)
3. Henrikas Zustautas (Litvánia)

 

9. KORISÁNSZKY DÁVID

C-2:

1. Hleb Szaladuha, Gyenyisz Mahlaj (Fehéroroszország)
2. Arsen Sliwinski, Michal Lubniewski (Lengyelország)
3. Alekszandr Kovaljenko, Ivan Stil (Oroszország)

 

5. HAJDU JONATÁN, FEKETE ÁDÁM

500 m:

K-1:

1. Josef Dostál (Csehország)
2. Tom Liebscher (Németország)
3. NÁDAS BENCE

K-2:
1. Artyom Kuzahmetov, Vlagyiszlav Blincov (Oroszország)
2. Stefan Vekic, Vladimir Torubarov (Szerbia)
3. Ricardas Nekriosius, Andrej Olijnik (Litvánia)

 

6. TÓTH DÁVID, KULIFAI TAMÁS
K-4:
1. Németország
2. Spanyolország
3. MAGYARORSZÁG (TÓTKA SÁNDOR, DUDÁS MIKLÓS, MOLNÁR PÉTER, KULI ISTVÁN)

C-1:

1. Isaquias Dos Santos (Brazília)
2. Sebastian Brendel (Németország)
3. Martin Fuksa (Csehország)

 

 

8. KISS TAMÁS
C-2:
1. Erlon Silva, Isaquias Dos Santos (Brazília)
2. Viktor Melantyev, Vlagyiszlav Csebotar (Oroszország)
3. Arsen Sliwinski, Michal Lubniewski (Lengyelország)
...6. HAJDU JONATÁN, FEKETE ÁDÁM
C-4:
1. Oroszország
2. Ukrajna
3. Olaszország

 

 

8. MAGYARORSZÁG (KISS BALÁZS, KISS TAMÁS, SARUDI PÁL, TAKÁCS MIHÁLY)

1000 m:

K-1:

1. Fernando Pimenta (Portugália)
2. Max Rendschmidt (Németország)
3. Josef Dostál (Csehország)
4. KOPASZ BÁLINT
K-2:

1. Max Hoff, Marcus Gross (Németország)
2. Francisco Cubelos, Inigo Pena (Spanyolország)
3. Marko Tomicevic, Milenko Zoric (Szerbia)

 

 

 

 

13. (a B döntőben 4.) ILYÉS RÓBERT, NOÉ BÁLINT

K-4:

1. Németország
2. Szlovákia
3. Spanyolország

 

6. MAGYARORSZÁG (TÓTH DÁVID, ILYÉS RÓBERT, BOGÁR GÁBOR, CEINER BENJÁMIN)
C-1:

1. Sebastian Brendel (Németország)
2. Martin Fuksa (Csehország)
3. Isaquias Dos Santos (Brazília)

 

 

7. BODONYI ANDRÁS

C-2:

1. Yul Oeltze, Peter Kretschmer (Németország)
2. Serguey Madrigal, Fernando Enrique (Kuba)
3. Kirill Samsurin, Ilja Peruvhin (Oroszország)

 

 

 

13. (a B döntőben 4.) KORISÁNSZKY DÁVID, MIKE RÓBERT

5000 m:

K-1:

1. Fernando Pimenta (Portugália)
2. René Poulsen (Dánia)
3. Javier Hernanz (Spanyolország)
4. NOÉ BÁLINT

C-1:

1. Sebastian Brendel (Németország)
2. Fernando Enrique (Kuba)
3. Kirill Samsurin (Oroszország)

 

KISS TAMÁST KIZÁRTÁK.

nők:

200 m:

K-1:

1. Lisa Carrington (Új-Zéland)
2. Emma Jörgensen (Dánia)
3. Linnea Stensils (Svédország)

 

14. (a B döntőben 5.) LUCZ DÓRA

K-2:

1. Franziska Weber, Tina Dietze (Németország) 2. Kayla Imrie, Aimee Fisher (Új-Zéland)
3. Marija Kicsaszova-Skorik, Anasztaszja Horlova (Ukrajna)
4. HAGYMÁSI RÉKA, SZABÓ ÁGNES

C-1:

1. Laurence Vincent-Lapointe (Kanada)
2. Oleszja Romasenko (Oroszország)
3. Dorota Borowska (Lengyelország)
és Aljona Nazdrova (Fehéroroszország)

5. BALLA VIRÁG

C-2:

1. Aljona Nazdrova, Kamila Bobr (Fehéroroszország)
2. Sylwia Szczerbinska, Dorota Borowska (Lengyelország)
3. Kszenyija Kuracs, Aleszja Nyikiforova (Oroszország)

 

6. MOLNÁR CSENGE, NAGY BIANKA

 

500 m:

K-1:

1. KOZÁK DANUTA
2. Lisa Carrington (Új-Zéland)
3. Volha Hudzenka (Fehéroroszország)

K-2:

1. KÁRÁSZ ANNA, KOZÁK DANUTA
2. Lisa Carrington, Caitlin Ryan (Új-Zéland)
3. Jasmin Fritz, Steffi Kriegerstein (Németország)

K-4:

1. MAGYARORSZÁG (KÁRÁSZ ANNA, KOZÁK DANUTA, MEDVECZKY ERIKA, BODONYI DÓRA)
2. Új-Zéland
3. Lengyelország

C-1:

1. Kszenyija Kuracs (Oroszország)
2. Aljona Nazdrova (Fehéroroszország)
3. Katie Vincent (Kanada)

 

5. LAKATOS ZSANETT

C-2:

1. Laurence Vincent-Lapointe, Katie Vincent (Kanada)
2. BALLA VIRÁG, TAKÁCS KINCSŐ
3. Nagyezsda Makarcsanka, Volha Klimava (Fehéroroszország)

1000 m:

K-1:

1. BODONYI DÓRA
2. Lizzie Broughton (Nagy-Britannia)
3. Bridgitte Hartley (Dél-afrikai Köztársaság)

K-2:

1. MEDVECZKY ERIKA, CSIPES TAMARA
2. Justyna Iskrzycka, Paulina Paszek (Lengyelország)
3. Sarah Brüssler, Melanie Gebhardt (Németország)

5000 m:

K-1:

1. Lizzie Broughton (Nagy-Britannia)
2. Marina Litvincsuk (Fehéroroszország)
3. Jennifer Egan (Írország)
4. TAKÁCS TAMARA

C-1:

1. Laurence Vincent-Lapointe (Kanada)
2. Annika Loske (Németország)
3. Maria Mailliard (Chile)

 

 

6. LAKATOS ZSANETT

Videók