Vívó-vb: négy magyar a 64 között férfi párbajtőrben

Négy magyar lesz ott a férfi párbajtőrözők 64-es táblájának csütörtöki küzdelmeiben a budapesti vívó-világbajnokságon.

A 216 fős, hatalmas mezőnyből csak a 16 kiemeltnek, köztük a világranglistán hetedik Boczkó Gábornak nem kellett vívnia a keddi selejtezőben, a többiek 29 csoportban igyekeztek minél több győzelmet aratni, ezáltal pedig megspórolni maguknak a további asszókat.

Két hazai párbajtőrözőnek, Szényi Péternek és Rédli Andrásnak maximálisan sikerült az első szakasz, mindketten valamennyi - öt, illetve hat - ellenfelüket legyőzték, így ők csatlakoztak a kiemeltekhez.

Szényinek és Rédlinek is akadt kiélezett párharca, de mindketten jól jöttek ki belőle.

Előbbi 4-4-es állásnál vitte be a döntő tust a belga Robert van Cleemput ellen, utóbbi pedig akció nélküli asszó végén, a hosszabbításban harcolta ki a győzelmet a spanyol Yulen Pereirával szemben.

Imre Géza négy csoportmérkőzést nyert, kettőt elvesztett, így rá még két asszó várt.

Első ellenfelén, az azeri Kanan Alijeven magabiztosan jutott túl a pást köré tömörülő magyar szurkolók - köztük felesége, az olimpiai és világbajnoki ezüstérmes, Európa-bajnok kézilabdázó Kökény Beatrix és gyermekeik - örömére.

Az elején gyorsan vezetést szerzett, majd "tisztes" távolságban tartotta riválisát, aki ugyan időnként felpörgött és közelebb zárkózott, de végül négy tussal, 15-11-re kikapott.

A második párharcban a venezuelai Kelvin Canas volt Imre ellenfele. A magyar vívó "ledarálta" ellenfelét, a háromszor háromperces vívóidő első harmadát sem használta fel, 2:24 perc alatt 15-5-re nyert és így feliratkozott a 64-es táblára.

"Éreztem, hogy jól megy. Be akartam fejezni a szünet előtt, nehogy az edzője beleszóljon és valami taktikát találjon ki neki. Zavartam őt a páston, ő meg rendes volt, nem szúrt bele. Az is segített, hogy az asszó előtt Somfai Petivel megbeszéltük, mit kell csinálnom" - mondta Imre Géza.