Történelmet ír a spanyol versenyző

Óriási csata lesz az érmekért.


A hetedik helyen kiemelt Ovidiu Ionescu, Alvaro Robles román, spanyol duó bejutott az elődöntőbe férfi párosban a budapesti asztalitenisz-világbajnokságon, s ezzel eldőlt, hogy Spanyolország története során először érmet szerez a vb-n.
 
Ionescuék a portugál Tiago Apolonia, Joao Monteiro kettőssel játsszák majd pénteken az elődöntőt, míg a másik ágon kínai párharcot rendeznek majd a döntőért.
 
Női párosban az első és a második kiemelt egység is ott van a négy között: a japán Hajata Hina, Ito Mima duó és az egy körrel korábban Madarász Dórát és Pergel Szandrát búcsúztató kínai Szung Jing-sa, Vang Man-jü kettős is egy észak-koreai riválist vert csütörtökön. Az egyik ágon japán, a másikon kínai csata lesz szombaton a fináléért.  
 
Eredmények:
férfi páros, negyeddöntő:
Liang Csing-kun, Lin Kao-jüan (kínai, 8.) - Ho Kvan-kit, Vong Csun-ting (hongkongi, 2.) 4-0 (9, 12, 7, 3)
Ma Lung, Vang Csu-csin (kínai, 18.) - Dzseung Jung Sik, Li Szang Szu (dél-koreai, 3.) 4-2 (-7, 6, 5, -8, 6, 9) 
Ovidiu Ionescu, Alvaro Robles (román, spanyol, 7.)-Mattias Falck, Kristian Karlsson (svéd, 4.) 4-0 (5, 7, 11, 9) 
 
korábban:
Tiago Apolonia, Joao Monteiro (portugál)-Timo Boll, Patrick Franziska (német, 11.) - játék nélkül, a németek Boll betegsége miatt visszaléptek
 
A pénteki elődöntőben:
Ovidiu Ionescu, Alvaro Robles (román, spanyol, 7.)-Tiago Apolonia, Joao Monteiro (portugál)
Ma Lung, Vang Csu-csin (kínai, 18.) - Liang Csing-kun, Lin Kao-jüan (kínai, 8.)
 
női páros, negyeddöntő:
Hajata Hina, Ito Mima (japán, 1.)-Csa Hjo Szim, Kim Nam He (észak-koreai, 16.) 4-1 (6, 8, 9, -9, 9) 
Szung Jing-sa, Vang Man-jü (kínai, 2.) - Kin Dzsin Hjang, Kim Szing I (észak-koreai) 4-2 (8, 8, -9, 10, -2, 6)
Hasimoto Honoka, Szato Hitomi (japán, 3.) - Cseng Hszien-cu, Liu Hszing-jin (tajvani, 12.) 4-0 (9, 2, 8, 2)
Csen Meng, Csu Jü-ling (kínai, 4.) - Tu Hoj-kem, Li Ho-csing (hongkongi, 5.) 4-0 (4, 4, 9, 6)
 
A szombati elődöntőben: 
Csen Meng, Csu Jü-ling (kínai, 4.) - Szung Jing-sa, Vang Man-jü (kínai, 2.) 
Hajata Hina, Ito Mima (japán, 1.)-Hasimoto Honoka, Szato Hitomi (japán, 3.)
 
korábban:
női egyes, negyeddöntő:
Ting Ning (kínai, 1.)-Hirano Miu (japán, 8.) 4-1 (8, -7, 2, 7, 9) 
Csen Meng (kínai, 2.)-Tu Hoj-kem (hongkongi, 11.) 4-2 (-9, 7, 7, -8, 10, 4)
Vang Man-jü (kínai, 3.) -Szun Jing-sa (kínai, 24.) 4-2 (9, -10, 19, 6, -9, 8)   
Liu Si-ven (kínai, 4.)-Kato Miju (japán, 18.) 4-1 (9, -8, 4, 6, 5)
 
A pénteki elődöntőben:
Ting Ning - Liu Si-ven
Csen Meng - Vang Man-jü

később:
vegyes páros, elődöntő, 20.00:
Josimura Maharu, Isikava Kaszumi (japán, 2.)-Patrick Franziska, Petrissa Solja (német, 12.)

Hszü Hszin, Liu Si-ven (kínai, 3.) - Fan Csen-tung, Ting Ning (kínai) 

Videók