Több mint ezren vettek részt a velencei tóúszáson

Ezerkétszázan vettek részt a Budapest Sportiroda-BSI szombati rendezvényén, a gárdonyi 2. Sport24 Velencei Tóúszáson. A legidősebb résztvevő 75, a legfiatalabb mindössze 6 esztendős volt.

A rendezvényen két távon, 1500 és 3000 méteren úszhattak az indulók.

A férfiaknál az elmúlt évi dobogósok közül Békési Dániel – az 1500 méteres táv akkori harmadik helyezettje – ezúttal megnyerte ezt a számot.

A nők versenyében a tavaly 1500 méteren diadalmaskodó Tóth Zsófia Zsanett most a 3000 méteres távon lett első, a múlt évi női 3000-es táv másodikja, Bagi Fanni pedig megismételte tavalyi teljesítményét.

A BSI tájékoztatása szerint viharjelzés miatt a tervezettnél egy órával korábban lezárult az indulók rajtoltatása, de az eseményt nem kellett félbeszakítani. A rendezvény egy kisebb szeles és egy nagyon rövid esős időszaktól eltekintve végig napsütéses időben zajlott, a Velencei-tó 22 fokos volt.