Szilágyi a 3., Hosszú a 6. idővel vb-elődöntős

Szilágyi Liliána a harmadik, Hosszú Katinka pedig a hatodik helyen jutott 200 méter pillangón a kazanyi vizes világbajnokság úszóversenyeinek szerdai elődöntőjébe.

A délelőtti előfutamokban a magyarok közül elsőként Takács Krisztián lépett rajtkőre 100 méter gyorson: az 50 méteres távra készülő 29 éves versenyző futamában a negyedik lett 49.76 másodperccel, ezzel pedig összesítésben a 33. helyen fejezte be szereplését ebben a számban.

A női 200 méteres pillangóúszás selejtezőjében első magyarként Szilágyi Liliána volt érdekelt, a Nankingban tavaly ifjúsági olimpiát nyert magyar 2:07.46 másodperccel megnyerte futamát. "Ebben az évben ez a legjobb időm, örülök nagyon. Nem hittem volna, hogy tudok úszni, mert a 100 pillangó előtt nagyon rosszul lettem, és másfél napig csak az ágyat nyomtam. Köszönöm a sorsnak, nagyon hálás vagyok neki, hogy fel tudok állni és versenyezhetek a nagyok között" - mondta a futam után a 18 éves versenyző.  "Úgy érzem, jó formában vagyok, ezért is sajnálom kicsit a százat. A határ a csillagos ég, a tervem, hogy legyőzzem önmagamat és boldogan tudjak majd kijönni a medencéből" - tette hozzá a folytatással kapcsolatban Szilágyi.

A következő futamban Hosszú Katinka következett, a Kazanyban már 200 méter vegyesen világcsúccsal aranyérmes, nagymedencében immáron négyszeres világbajnok klasszis 2:08.07 perces idővel a második helyen csapott célba. Hosszú elmondta, sikerült kipihennie magát és már nagyon készül a délutánra: magyar idő szerint 17.01 órakor a 200 méter gyors döntőjében lesz érdekelt, majd 17.25 órától a 200 méter pillangó elődöntőjében kell helyt állnia.

A világbajnokság műsorán először szereplő 4x100 méteres vegyes vegyesváltók küzdelmeiben a Balog Gábor, Horváth Dávid, Verrasztó Evelyn, Jakabos Zsuzsanna összeállítású magyar csapat a hetedik időt úszta 3:49.50 perccel, így bejutott a délutáni döntőbe.