Öttusa-vb: ezüstérmes a magyar női váltó!

Ezüstérmet nyert a Gyenesei Leila, Földházi Zsófia, Kovács Sarolta összeállítású magyar női váltó hétfőn, a tajvani Kaohsziungban zajló öttusa-világbajnokságon.

A hétfői versenyen a magyar trió 856 pontos vívással (21 győzelem/18 vereség) az ötödik helyen állt, ám nem szakadt szét a mezőny, a holtversenyben győztes németek és kínaiak 952 ponttal (25/14) zártak.

Következett a "magyar szám", az úszás, mely ezúttal is magyar sikerrel zárult, ezzel összetettben előrelépett a csapat: a németekkel holtversenyben 1960 ponttal a 3-4. helyre került.

A lovaglásban 1040 ponttal a negyedik helyet szerezték meg Gyeneseiék, és 3040 ponttal összetettben feljöttek a harmadik helyre az ukránok (3252) és az oroszok (3076) mögé.

A kombinált számban remekeltek a magyarok, a legjobbak voltak ebben a tusában, ezzel újabb egy helyet előre lépve, ezüstéremmel zárták a világbajnokságot.

A magyar női öttusázásnak ez a második vb-ezüstérme váltóban, legutóbb csaknem két évtizede, 1994-ben lett második a Hortobágyi Eszter, Köblő Emese, Simóka Beáta összetételű trió.

A vb kedden a férfi váltók versenyével zárul. A magyar csapatot Demeter Bence, Marosi Ádám és Kasza Róbert alkotja.

ÖTTUSA
Világbajnokság, női váltó:
1. Ukrajna (Viktorija Terescsuk, Irina Hohlova, Hanna Burjak) 5532 pont
2. MAGYARORSZÁG (Gyenesei Leila, Földházi Zsófia, Kovács Sarolta) 5384 pont (vívás: 21 győzelem/18 vereség, 856 pont, úszás: 3:03.32 perc/1104 pont, lovaglás:1040 pont, kombinált szám: 18:34.85 perc/2344 pont)
3. Oroszország (Donata Rimszajtye, Ljudmila Kukuskina, Alisze Fahrutgyinova) 5368