Öttusa-vb: bronzérmes helyen a magyar női váltó

A harmadik helyen áll a Gyenesei Leila, Földházi Zsófia, Kovács Sarolta összeállítású magyar női váltó a Kaohsziungban zajló öttusa-világbajnokságon a befejező kombinált (futás és lövészet) szám előtt.

A hétfői versenyen a magyar trió 856 pontos vívással (21 győzelem/18 vereség) az ötödik helyet szerezte meg, ám nem szakadt szét a mezőny, a holtversenyben győztes németek és kínaiak 952 ponttal (25/14) zártak.

Következett a "magyar szám", az úszás, mely ezúttal is magyar sikerrel zárult, ezzel összetettben előrelépett a csapat: a németekkel holtversenyben 1960 ponttal a 3-4. helyen állt.

A lovaglásban 1040 ponttal a negyedik helyet szerezték meg Gyeneseiék, és 3040 ponttal összetettben feljöttek a harmadik helyre az ukránok (3252) és az oroszok (3076) mögé.