Megkezdődött az asztalitenisz VB Budapesten

Majoros elégedett az első meccsükkell.


Az első magyar érdekeltségű meccs hazai győzelmet hozott a vasárnap megkezdődött budapesti asztalitenisz-világbajnokságon: Majoros Bence és Bálint Bernadett duója sikerrel vette a vegyes párosok selejtezőjének első fordulóját.

 

A 21 éves Majoros és a nála két évvel idősebb Bálint egy bosnyák ellenféllel vette fel a küzdelmet a Hungexpo G pavilonjában felállított négy centerasztal egyikén, s ugyan a második szettet elvesztette, összességében magabiztosan nyert. Délután, 15.30 órától egy algériai vetélytárs vár a magyarokra, azon a meccsen már a 64-es főtáblára jutás lesz a tét.
 
(Egy cikkben minden a hazai asztalitenisz érdekességeiről.)
 
"Különleges élmény itthon játszani, már most nagyon jó a hangulat. - mondta az MTI-nek Majoros. - Most szerepelünk először együtt, ebből adódóan voltak kisebb hibák a mérkőzésen, még meg kell éreznünk, mit és hogyan üssünk, de kezdésnek jó volt."    

Hozzátette: a következő ellenfelükről nem sokat tudnak, de a folytatásban is mindent megtesznek a sikerért, segítik egymást és bíznak a minél jobb eredményben.
Ebben a versenyszámban a Szudi Ádám, Pergel Szandra és az Ecseki Nándor, Madarász Dóra kettős kiemeltként főtáblás.
 
Eredmény:
vegyes páros, selejtező, 1. forduló:
    ------------------------------------
Majoros Bence, Bálint Bernadett-Luka Matkovic, Belma Busatlic (bosnyák) 3-1 (4, -11, 6, 3) 

később:
 
selejtező:
férfi egyes:
    ------------
    13. csoport: 
András Csaba-Zaid Abo Jaman (jordániai) 11.30
András-Robin Devos (belga) 16.15
    19. csoport: 
Juhász Patrik-Duc Tuan Nhuyen (vietnami) 12.15
Juhász-Martin Allegro (belga) 17.00
    23. csoport: 
Majoros Bence-Ravil Ahmedov (türkmén) 17.00
    28. csoport:
Ecseki Nándor-Avo Mumdzsoglian (libanoni) 17.00
    41. csoport:
Lakatos Tamás- Hriszto Hrisztonov (ciprusi) 17.45
    42. csoport: 
Szudi Ádám-Kreshnik Mahmuti (koszovói) 17.45
A csoportgyőztesek jutnak a 128-as főtáblára.

női egyes:
    ----------
    45. csoport: 
Fehér Orsolya-Christina Kamenan (elefántcsontparti) 13.00
    46. csoport: 
Bálint Bernadett-Rozalina Hadzsijeva (üzbég) 18.30
    47. csoport:
Hartbrich Leonie-Alisa Khalid (skót) 13.00
A csoportgyőztesek jutnak a főtáblára, a másodikak közül négy szerencsés vesztes is a 128 közé kerül.

    vegyes páros, selejtező, 2. forduló:
    ------------------------------------
Majoros Bence, Bálint Bernadett-Szami Keruf, Lynda Lograibi (algériai) 15.30

 

 

 

Videók