Második vereségét szenvedte el a röplabda-válogatott

A magyar női röplabda-válogatott három játszmában vereséget szenvedett a török csapattól a belga-holland közös rendezésű Európa-bajnokság antwerpeni csoportjának második fordulójában.

A magyar válogatott a csoportkör hétfői zárásán a szintén pont nélküli azeriekkel találkozik. Annak a mérkőzésnek a győztese harmadik helyen jut majd tovább, és folytathatja szereplését a negyeddöntőbe jutásért. A csoportelsőségért a már két biztos továbbjutó, a belga és a török csapat mérkőzik meg egymással, a győztes egyből a negyeddöntőbe kerül, a vesztesnek pedig játszania kell a legjobb nyolc közé jutásért.

A magyar női válogatott az elmúlt évtizedek legnagyobb sikerét aratta azzal, hogy két hete, éppen a törökök ellen megnyerte az Európa Ligát, ugyanakkor az idei, bakui Európa Játékokon győztes rivális Antwerpenbe már egy teljesen más csapattal érkezett. Az Európa Ligában szerepelt török válogatottból egyetlen játékos sem került be az Eb-keretbe.

Remekül kezdett a magyar csapat, de 5-2-nél egy videózás után - amelyből a törökök kerültek ki győztesként - teljesen megzavarodott, így pillanatok alatt fordított az ellenfél és el is húzott (5-9). Jan De Brandt egy időkéréssel rendet tett a fejekben, ennek eredményeként csökkent a különbség (12-15). A belgákkal szemben szombaton mutatotthoz képest sokat javult a magyar együttes játéka, így egy remek sorozattal sikerült a felzárkózás (19-21), a fordítás és a játszmanyerés viszont már nem jött össze.

A második szett elején Széles Petra nagyszerű szerváinak köszönhetően vezetett a magyar csapat (4-2), az első technikai szünethez érve pedig még növelte is az előnyét (8-4). A törökök ugyan próbálták felpörgetni a tempót, de a magyarok kiváló csapatmunkát mutattak be és nem adták meg magukat. A játszma közepéig a törökök egy-egy rosszul sikerült megoldás után még nevetgéltek, de a szett előrehaladtával láthatóan egyre komolyabban vették a magyarokat. Át is vették a vezetést (16-14), Jan De Brandt pedig azonnal időt kért. A szett megint a végjátékban dőlt el, itt elég volt két kommunikációs hiba a magyar játékosoktól, s máris 2-0-ra vezetett az ellenfél.

A harmadik játszmában a törökök az első pillanattól kezdve irányítottak, érződött, hogy nem akarnak még további szetteket a lábukba, így villámgyorsan megléptek (10-3). A magyar válogatott ennek ellenére nem tört meg, és becsülettel küzdött minden labdáért. Néhány kivételesen szép labdamenetnek is tapsolhatott a közönség. A törökök azonban így is magabiztosan hozták a szettet, és hétfőn a csoportelsőségért játszhatnak a belgákkal.

B csoport, 2. forduló:
Törökország-Magyarország 3-0 (20, 20, 14)
Lotto Arena, v.: Ovuka (bosnyák), Markov (orosz)

Magyarország:
Dobi Edina, Liliom Rita, Pallag Ágnes, Sándor Renáta, Tálas Zsuzsanna, Széles Petra, Kötél Dóra, cserék: Vacsi Evelin, Kötél Zsanett, Szakmáry Gréta, Szombathelyi Szandra, Lévai Vivien

Korábban:
Belgium-Azerbajdzsán 3-0 (17, 20, 25)

Szombaton játszották:
Törökország-Azerbajdzsán 3-0 (21, 26 13)
Belgium-Magyarország 3-0 (15, 8, 18)

hétfőn játsszák:
Azerbajdzsán-Magyarország 17.00
Belgium-Törökország 20.00

A csoport állása:
1. (már továbbjutott) Belgium 6 pont (152-103)
2. (már továbbjutott) Törökország 6 (153-114)
3. Azerbajdzsán 0 (122-155)
4. Magyarország 0 (95-150)

A csoportból az első helyezett automatikusan a legjobb nyolc közé jut, míg a másodikok és a harmadikok keresztbe játszanak a negyeddöntőért.