Már csak egy hét "Az év legjobb atlétája" szavazás végéig

A hét végéig lehet voksolni, hogy kiket szeretne látni a sportbarát közönség november 21-én a monacói IAAF gálán. A három legtöbb szavazatot kapó közül szakmai zsűri választ.

A mai állás szerint a hozzáértő zsűri az eritreai Zersenay Tadese, a kenyai David Rudisha és az amerikai Tyson Gay közül választaná 2010 legjobb férfi atlétáját, ugyanis a felsorolás sorrendjében ők kapták eddig a legtöbb szavazatot. Tadese idén világcsúcsot futott 20 kilométeren és félmaratonon is, valamint a félmaraton világbajnokságon csapatban- és egyéniben is ezüstérmet szerezett. A kenyai Rudisha nevéhez is két világcsúcs fűződik, 2010-ben először megdöntötte Kipketer ’97 óta fennáló 800 méteres világrekordját, majd abból még faragott nyolc századot. Emellett nyert az Afrika Bajnokságon és a kontinensek közötti kupán. Az afrikai távfutóktól jócskán lemaradva, de egyelőre harmadik helyen Tyson Gay, aki nyolc 100 méteres döntőből hétszer győzni tudott, ráadásul Stockholmban Usain Bolt, jelenlegi 100-as világcsúcstartót is megverte, valamint tagja volt a kontinensek közötti kupán győztes amerikai 4x100-as váltónak.

A nőknél jelenleg az élen az etióp Meseret Defar áll, mögötte a kenyai Milcah Chemos Cheywa és a harmadik egyelőre a brazil Fabiana Murer. Defar 3000 méteres síkfutásban világbajnoki címet szerzett fedett pályán, és első lett a kontinensek közötti kupán, az 5000 méter idei legjobb időeredménye is az ő nevéhez fűződik, ráadásul ezt fedett pályán futotta. Cheywa 2010-ben aratott tizenegy győzelméből hetet 3000 méteres akadályfutásban szerzett. Megnyerte a Diamond Race versenysorozatot és a Nemzetközösségi Játékokon sem talált legyőzőre, 9:11.71 perccel vezeti 3000 akadályon az idei világranglistát. A mai állás szerint Murer is odaérhet „a világ legjobb női atlétája” választáson. A brazil rúdugrónő fedettpályás világbajnok, a Diamond Race-t is megnyerte, valamint szabadtéren és fedett pályán háromszor állította be a dél-amerikai rekordot.