Magyar dobogóst ünnepelnek Sanghajban

Gercsák Csaba bronzérmet nyert a férfi nyíltvízi úszók 25 km-es számában a sanghaji vizes világbajnokság szombati versenynapján.

Az egy nappal korábban 5 km-en tizedik magyar úszó - a viadal honlapja szerint - 5:11:18.1 órás idővel ért célba, s a dobogós helyekért vívott nagy csatában 2.5 mp-cel maradt el a második helyen végzett orosz Vlagyimir Gyjacintól, de 2.3 mp-cel megelőzte a negyedik spanyol Francisco Jose Hervas Jodart.

Az aranyérmet a bolgár Petar Sztojcev (5:10:39.8 ó) kaparintotta meg.

Gercsák az első magyar dobogós a sanghaji vb-n. A szám másik magyar indulója, Kutasi Gergely feladta a viadalt, melyen 29 úszó rajtolt el, de csak 19 ért célba. A nők hasonló számát a brazil Ana Marcela Cunha nyerte meg a német Angela Maurer előtt.

A viadalt megelőzően több csapat is panaszt nyújtott be, mert a víz túl meleg volt. A szervezők az eredetileg tervezett reggel 8 órás kezdést ezért kétszeri módosítás után 6 órára tették át, az amerikaiak azonban így sem engedték versenyzőiket elindulni, mert kora reggel is 30.4 fokos volt a víz.