Immáron közel 130 biztos magyar résztvevője van a párizsi Olimpiának!

Vasárnap lezárult a birkózók Bakuban rendezett európai kvalifikációs versenye, ahol további magyar indulókra derült fény a párizsi Olimpiát illetően - jöjjön most azon honfitársaink névsora, akik biztosan ott lesznek a nyári játékokon!


Nagy Bernadett a birkózók bakui európai kvalifikációs versenyén szombaton harcolta ki az olimpiai szereplés jogát, így Magyarország már 127 kvótával, avagy a részvételhez szükséges szinttel rendelkezik a nyári játékokra.

A párizsi kvótával rendelkező magyar sportolók és csapatok:
   

ATLÉTIKA (3)
Szinttel rendelkezők:
Férfiak:      Molnár Attila (400 m), Halász Bence (kalapácsvetés)
Nők:           Kozák Luca (100 m gát)

BIRKÓZÁS (3)
Kötöttfogás, 87 kg      - Losonczi Dávid
Szabadfogás, 65 kg   - Muszukajev Iszmail
Női 76 kg                     - Nagy Bernadett
    
KAJAK-KENU (15)
Hat férfi kajakos
Négy női kajakos
Három férfi kenus
Két női kenus  

KERÉKPÁR (2)

Férfi országúti mezőnyverseny    - 1 fő
Női országúti mezőnyverseny      - 1 fő

KÉZILABDA (14)
Férfi válogatott

LOVASSPORT (1)
Kaizinger Balázs (lovastusa)

ÖKÖLVÍVÁS (3)
Férfiak:         Kovács Richárd (63,5 kg), Akilov Pylyp (80 kg)
Nők:              Hámori Luca (66 kg)

ÖTTUSA (2)
Nők:              Gulyás Michelle
Férfiak:         Bőhm Csaba

RITMIKUS GIMNASZTIKA (1)
Pigniczki Fanni (egyéni összetett)

SPORTLÖVÉSZET (3)
Férfiak:          Pekler Zalán (puska)
                      Péni István (puska)    
Nők:               Fábián Sára Ráhel (pisztoly)

TEKVONDÓ (3)
Férfiak:          Salim Omar Gergely (58 kg)
                      Józsa Levente (68 kg)
Nők:               Márton Viviana (67 kg)

TORNA (4)
Férfiak:          Mészáros Krisztofer (egyéni összetett)
Nők:               Czifra Bettina Lili (egyéni összetett)
                      Bácskay Csenge (ugrás)
                      Plusz egy kvóta (egyéni összetett)

TRIATLON (1)
Lehmann Csongor
    
ÚSZÁS (29)
Olimpiai kvalifikációs idővel, azaz A-szinttel rendelkezők:
Férfiak: Betlehem Dávid (800 m, 1500 m gyors), Kós Hubert (100 m hát, 200 m hát, 200 m vegyes, 100 m pillangó), Rasovszky Kristóf (400 m, 800 m, 1500 m gyors), Szabó Szebasztián (50 m gyors), Kovács Benedek (100 m, 200 m hát), Milák Kristóf (100 m, 200 m pillangó), Márton Richárd (200 m pillangó), Telegdy Ádám (200 m hát), Németh Nándor (100 m gyors), Sárkány Zalán (1500 m gyors), Jászó Ádám (100 m hát), 4x100 méteres gyorsváltó

Nők:      Késely Ajna (400 m, 800 m gyors), Molnár Dóra (200 m hát), Szabó-Feltóthy Eszter (200 m hát), Pádár Nikolett (200 m gyors), Sebestyén Dalma (200 m vegyes), 4x100 méteres gyorsváltó, 4x200 méteres gyorsváltó

Nyíltvízi úszás:
Férfiak:  Rasovszky Kristóf (10 km), Betlehem Dávid (10 km)
Nők:       Fábián Bettina (10 km)

VITORLÁZÁS (2)
Érdi Mária (ILCA 6)
Vadnai Jonatán (ILCA 7)

VÍVÁS (12+3)
Férfi kardcsapat
Férfi párbajtőrcsapat
Női kardcsapat
Dósa Dániel (férfi tőr)
Pásztor Flóra (női tőr)
Kun Anna (női párbajtőr)

VÍZILABDA (24+2)
Férfi válogatott
Női csapat
 

(Fotó: Facebook/Paris 2024)

Videók