Korpási a vigaszágon is kikapott, Bácsi is kiesett

A vigaszágra került, ám ott is kikapott Korpási Bálint a kötöttfogásúak 74 kilogrammos kategóriájában, és így a 84 kilogrammos Bácsi Péterhez hasonlóan kiesett a Tbilisziben zajló birkózó Európa-bajnokság utolsó napján, vasárnap.

Korpásit nyolcaddöntős legyőzője, a grúz Zurabi Datunasvili jutatta a vigaszágra, miután bejutott a fináléba, a magyar viszont nem tudott élni a lehetőséggel. A horvát Bozo Starcevic elleni meccsén mindkét menetben a térdelés döntött az utolsó fél percben, és miután az elsőben Korpási nem tudott akciót csinálni, a másodikban pedig ellenfelének két másodperccel a vége előtt sikerült őt megpörgetnie, kikapott (0-1, 0-1).

A 84 kilogrammban érdekelt Bácsit a nyolcaddöntőben legyőző örmény Artur Shanian nem jutott el a fináléig, így a magyar birkózó számára befejeződött az Eb. A zárónap éremosztó mérkőzései magyar idő szerint 15 órakor kezdődnek, és a harmadik találkozó lesz majd Lőrincz Tamás 66 kilogrammos döntője az orosz Adam Kurakkal.