Kézis és kosaras lányaink is legyőzték a szlovákokat

A magyar női kézilabda-válogatott 28-19-re legyőzte Szlovákia csapatát a világbajnoki selejtezős párharc első mérkőzésén, a női kosárlabda-válogatott pedig 26 ponttal verte szombaton szomszédainkat.

Női kézilabda, világbajnoki selejtező, 1. mérkőzés:

Magyarország-Szlovákia 28-19 (14-8)

a magyar gólszerzők: Görbicz 9, Schatzl 6, Zácsik 4, Bódi 3, Mayer, Kovacsics 2-2, Tóth G., Hársfalvi 1-1

A magyar együttesben sérülés miatt Tomori Zsuzsanna, Szucsánszki Zita, Hornyák Dóra, Erdősi Ildikó és Kovács Anna sem léphetett pályára.

Bíró Blanka védéseinek köszönhetően a szlovákok több mint hat percig nem tudtak betalálni a meccs elején, később pedig Martina Skolkova góljaival tartották magukat. A magyarok jól teljesítettek, és Görbicz Anita vezérletével őrizték előnyüket (8-5).

Amikor némileg egysíkúvá és kapkodóvá vált a hazaiak játéka, Kim Rasmussen szövetségi kapitány időt kért. Ennek hatására támadásban és védekezésben is hatékonyabbá vált a csapat, és a hajrában sorozatban négyszer volt eredményes (14-8).

A vendégek tíz percen keresztül nem dobtak gólt, ezt kihasználva az egyre magabiztosabban kézilabdázó magyar válogatott a második felvonás elején tíz találattal elhúzott (18-8). A továbbra is kiválóan védő Bíró Blanka helyére beállt Janurik Kinga is remekelt a kapuban, ez pedig ellensúlyozta a támadásban elkövetett pontatlanságokat.

A szlovákok több könnyű gólt is szereztek, míg a magyarok hat percen keresztül nem találtak be, a legvégén azonban Görbicz vezérletével újra eredményesek voltak és kilenc találattal győztek (28-19).

A vendégek legeredményesebb játékosa hat góllal Martina Skolkova volt.

A visszavágót szerda 18 órától a pozsonyi Ondrej Nepela Arenában rendezik. A párharc győztese kijut a decemberi németországi világbajnokságra. A házigazda németeken kívül már Norvégia, Dánia, Hollandia, Franciaország, Angola, Tunézia, Kamerun, Japán, Kína, valamint a Koreai Köztársaság együttese biztosította részvételét a vb-n.

Eközben az Európa-bajnokságra készülő magyar női kosárlabda-válogatott 26 ponttal verte szombaton Szlovákia csapatát Székesfehérváron.

A két együttes pénteken is összecsapott, akkor 34 pontos hazai siker született.

Áll a bál: bundabotrány a magyar kézilabdában? " KÉZILABDA › Férfi NB I

Egyes játékvezetők meccsek végkimenetelét befolyásolhatták.

Eredmény (a szövetség honlapjáról):

Magyarország-Szlovákia 84-58 (29-18, 18-11, 21-12, 16-17)

legjobb magyar dobók: Krivacevic 16, Nagy D. 12, Fegyverneky 12

A magyar válogatott a felkészülési időszakot öt vereséggel kezdte, majd a múlt héten kétszer legyőzte a horvátokat Székesfehérváron.

A jövő pénteken kezdődő csehországi Európa-bajnokságon Stefan Svitek szövetségi kapitány együttese a házigazdákkal, az olimpiai és világbajnoki ezüstérmes, Budapesten 2015-ben Eb-harmadik spanyolokkal, valamint az ukránokkal szerepel majd egy csoportban. A mérkőzéseket Királyváradon (Hradec Kralove) játsszák.